yeni oje çıkartıcılar

oje çıkartıcı

Yeni oje çıkartıcılar

Asetonun en çok tırnak üzerindeki ojenin çıkartılmasında kullanıldığını bilinmektedir. Renksiz, kokulu, akışkan bir sıvı olan aseton kimyasal ve sanayi önemi olan organik çözücüdür. Asetonun kaynama noktası 56,3°C, Donma noktası -95°C’ dur. Şiddetli yanıcı bir madde olan aseton, alkol, su ve eterle her oranda karışabilir. Asetonun ismi kimyada; propanon veya dimetil keton olarak geçmektedir.

Aseton’u ilk bulan kişi İsrail devletinin ilk cumhurbaşkanı olan Chaim Weizmann Azriel‘ dır. Asetonun oje ve tırnak cilası çıkartıcı olarak piyasaya süren kişi ise 1920 yılında Michelle Menard olmuştur. Buradan da anlayabileceğimiz gibi aseton onlarca yıldır kullanılan bir maddedir. Peki bunca yıl teknoloji, kimyasalların detayları, çözünürlükleri hiç mi gelişmedi?

Aseton ismi yakın zamana kadar tırnak cilası ile eş anlamlı idi. Yeni oje çıkartıcılar ı aseton kadar etkili ve tırnaklar için zararsızdırlar. Ek olarak içerdikleri bazı maddeler ile de tırnakları korumakta ve el bakımını da yapmaktadırlar.

Ojenin sürerken oluşturduğu zararların yanı sıra çıkarırken kullandığınız aseton tam bir akciğer düşmanıdır. Aseton kullanırken süzekler kullanarak solumaktan sakınmalısınız. Aseton tırnak cilalarını etkin bir biçimde çıkartan kimyasal çözücüdür. Tırnakları ve tırnak köklerini çok çabuk etkiler. Tırnaklar asetonun içeriği sayesinde daha kolay kırılabilir ve  ciltte tahrişler oluşabilir.

Yeni oje çıkartıcılar içerisinde genelde iki farklı gurup madde bulunur. Bunlar yumuşatıcı, koruyucu maddeler ve çözücü maddelerdir. Genellikle de kullanılan maddeler ve oluşan etkileri aşağıda sizler için özetlidir.

Yumuşatıcı ve koruyucu maddeler

Bu maddelerin amacı tırnağın içindeki  nem seviyesini korumak ve tırnağın üzerinde su sızdırmaz bir tabaka yaratmaktır. Bu maddeler aynı zamanda tırnağınıza parlaklık verir ve parlamasını sağlar. Tırnak ölü hücrelerden oluştuğu için, bu maddeler tırnağınıza güç ve kuvvet veremezler.

Limon:

Yeni oje çıkartıcılar içerilerinde limon özü barındırarak ellerinizi besler ve güzel kokmasını sağlar. Asetonun içerisinde yoğun kullanılan maddeler azaltılmıştır. Bu ürünlere en iyi verilebilecek örnekler;

Kiko, LR ve Pupa’nındır. Sıvı ya da sünger şeklinde satışları bulunmaktadır.

Sending
User Review
5 (4 votes)

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>