kilo saklayan kıyafet modelleri

Kilo saklayan kıyafet modelleri

Her zaman size uygun kıyafetler seçerek başlamalısınız kombinlemeye. Kilo saklayan kıyafet modelleri seçmek için çok küçük veya çok büyük olan giysiler sizi kendinizden daha büyük ya da olduğunuzdan kilolu gösterecektir. Seçtiğiniz kıyafetler sıkı ve bedene uygun olmalıdır çünkü bu, yağ rulolarının görünümünü oluşturur ve vurgular. Kıyafetler de fazla gevşek olmamalıdır, çünkü eklenmiş kütle ve formunuzu gizleme çabası sadece sizden daha fazla altınızda olduğunuzu gösterir. Zaman zaman olduğunuzdan da kilolu görünebilirsiniz. Bunun yerine, sadece uygun kıyafetler giyin: kıyafetleriniz sıkışmadan formunuza hafifçe sarılmalıdır.
Bu konu özellikle iç çamaşır grupları için de geçerli. İç çamaşırı veya sütyen takmak istiyorsunuz. Örneğin, birçok kadın yanlış boyutta bir sütyen giyiyor. İç çamaşırı kalçalarınıza sarılmalıdır. Potluk ya da aşırı sıkılık preporsiyonel görünümünüzü parçalar.

Kilo saklayan kıyafet modelleri için dikey çizgiler kullanmak, ince görünmenizi sağlar. Moda efsanelerinden çoktan geçen bir mirastır bu. Dikey çizgili tasarımları tercih ettiğinizde de mutlaka ve mutluka vücudunuza tamamen sarılmamasına özen gösterin. Dikey çizgiler tamamen streç olursa  vücudunuzun tüm hatlarını olduğundan daha büyük şekilde gösterir. Dikey çizgileri uzun elbiselerde tercih edebilirsiniz.

kilo saklayan elbise modelleri

Küçük baskılı elbiseler, puantiyeli üstler, kendinden tasarımlı tunik elbiseler ve yumuşak maksi elbiseler, sizi uzun ve ince gösterecek heyecan verici seçeneklerdir. Kilo saklayan kıyafet modelleri adına bu desenlerin küçük ve minimal olmaları önemlidir.

Vücudunuzun kesme hatlarını düzenleyin. Görsel olarak kesildiğiniz yere göre şekillendirerek bedeninizle ilgili birçok yanılsama yaratabilmeniz mümkün. Etek, ceket, gömlek ve diğer giysi parçalarının etekleri görünüşünüzü değiştirebilir. Buna dikkat edin.Genel olarak, kalçalarınızda veya göğsünüzde ve belinizde net çizgiler ister ve kesik çizgileri ve ana hatları bu lekelere mümkün olduğunca yakın tutarsınız.
Kilo saklayan kıyafet modelleri için örneğin, klasik bir klişe “turist” kıyafetlerinden kaçınmalısınız, çünkü bunların çoğu toplu ve kötü çizgiler ekliyor: kapriler, baldır boyu etekleri ve uzun, bol şortlar size iyilik yapmazlar.

Düz bacaklılar için  çizme kesimli kot pantolonlar, iyi çizgiler oluşturmak için en iyi seçimdir. Ayrıca diz veya hemen üstünde vuran A-line etekleri de tercih edebilirsiniz.

Gerçekten daha küçük bir vücut elde etmek için shapewear ( vücut şekillendirici) kullanın. Shapewear denilen iç çamaşırları giyerek kendinizi daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunlar halk arasında ortak bir marka olan Spanx olarak bilinir. Bunlar, vücudunuzu kilit yerlerde tutan elastik liflerden olabilen gömlekler, şortlar veya elbiselerdir. Vücudunuzdaki her türlü farklı parçayla başa çıkmalarını ya da geliştirmelerini sağlayabilirsiniz. Sıkı ve sık sık rahatsız olsalar da, inanılmaz iyi çalışacaklar. Onları çoğu mağazada, Amazon gibi online mağazalarda bulabilirsiniz.
Bu giyim eşyalarını erkekler için de bulabilirsiniz, genellikle göğüs için ve aynı zamanda alt vücut için de.

kilo saklayan elbise modelleri

Gece boyunca sihirli bir şekilde bedeninizi düşürüyormuş gibi görünmek ve bir kum saati figürünü taklit etmek istiyorsanız, derhal sıkışık fakat derinde sıkışık olmayan V yakalı, vücudu zayıflatan elbiseleri deneyin. Medyada kadınların giydiği elbiseleri biliyorsun. Bunlardan birini deneyin ve daha sonra bize teşekkür edin.

Şimdi daha ince görünmek için nasıl giyineceğimizi bildiğimize göre, ne bekliyorsun? Kıvrımlı kadınlar veya vücudumuzdan emin olmayan bazılarımız, bu yüzden birçok zihin engeline sahip olma eğilimindedir ve bu nedenle pek çok modaya uygun kıyafeti kaçırırlar. Sadece pes etmeyin, her zaman başvurabileceğiniz geçici çözümler ve kesmeler vardır. Son olarak, kendimizi güzel kabul edilen şeylere teslim etmek zorunda değiliz, ancak bedenlerimizle güvenle çalışmayı öğrenin! Umarım bu yazı size yardımcı oldu. Başka sorunuz varsa, yorum yapmaktan çekinmeyin.

Dik Duruş

Kilo saklayan kıyafet modelleri yerine Dik durmak kilo saklamanın en önemli yollarından biridir. Beliniz ve omuzlarınız çökük durduğunuzda göbeğiniz şişer. omuzlarınızın da düşmesi boyunuzu kısaltır ve olduğunuzda daha kilolu görünmenizi sağlar. Aşağıda örnek olarak verdiğimiz posture duruşuna dikkat etmelisiniz.
Kilo saklayan kıyafet modellerini aşağıda bulabilirsiniz:

Kilo saklayan kıyafet modelleri

 

 

Kilo saklayan kıyafet modelleri

Read More...

zayıf gösteren abiye modelleri

Zayıf gösteren abiye modelleri

Son zamanların abiye mağazalarında en yaygın sorularından bir tanesi ”zayıf gösteren abiye modelleri ne bakabilir miyim?” Zayıf gösteren abiye modelleri ni sizler için toparladık. Bu makalemizi okumadan gece kıyafeti ve abiye alışverişinizi yapmayın.

Kıyafet seçimi yaparken renklere ve modele çok dikkat etmelisiniz.

Read More...

Yırtık paça kotlar yine moda

Yırtık paça kot trendi !

Yırtık paça kotlar yine moda

Geçmişten günümüze gün geçtikçe yırtılan, taşlanan, sökülen ve eskitme uygulanan kotlarda bu sezon yine moda yırtık paça kotlar, Zaman geçtikçe eskimeyen, hatta ve hatta kendini daha da yineleyen artık neredeyse ”yırtılacak bir yeri kalmadı!” dediğimiz yırtık paça kotlar, bu sezonda raflarda ve moda sayfalarında yerini aldı.

Read More...

Moda ve Yıllara Göre Değişimi

moda ve yıllara göre değişimini modalast anlatıyor

Moda ve Yıllara Göre Değişimi

Yıllar geçtikçe moda ve yıllara göre değişimi ni hızla fark edebiliyoruz. 1907 yılında uzun ve salkım elbiselerle moda akımı başlarken 10 yıl sonra elbise modellerinde parçalanmalar ve çeşitli desenlerin girdiği gözlemlenmektedir. Lüks moda başlangıcı genellikle belden kabarık elbiselerle başladı. Zamanla kabarıklığın inceldiği elbise modellerinde tül ve dantel detayları ortaya çıkmıştır.1920 ‘li yıllarda moda ve yıllara göre değişimi biraz daha sporbir hal aldı. Ekoseli kumaşlar, spor kare küçük / büyük çizgiler belirginleşti. Elbise ve etek boylarının genellikle diz altı midi elbiseler olduğu çalışmalarda belirtilmiştir.

 

1930’lu yıllarda vatka modası son derece popüler olmaya başladı. Kadın erkek herkes de geniş omuzlu görünüm sevdası tüm güncel modayı ve tasarımcıları etkiledi. Özellikle ceket ve montlara dikilen iri vatkalar kadınların daha ince görünmesine erkeklerin de daha sportmen görünmesini sağladı. Bu moda akım uzun bir süre devam etti.

1940’lar da moda ve yıllara göre değişimi belden kuşaklı modellerle devam etti. Kurdele ya da düğüm detayları kadın ve erkeklerin bel kesimlerinde yer alırken, kurdele detayları kadınların şapka ve eldivenlerini de süslemeye devam etti.

1950’ler de geniş omuz modası biraz daha gündemini yitirdi ve kadınlarda omuz dekolteleri ön plana çıktı. Omuz görüntüsünün hoşluğunu seven kadınlar spora bu dönemde önem vermeye başladılar.Geniş yatay ve kayık yakaları bu dönemde sıklıla gördüğümüzden bahsedebiliriz. Açık ve kayık yakaları çiçek desenli kolyeler ya da flarlar süsledi. Şapka kullanımını bu dönemde sıklıkla göremiyoruz. Bu dönemde kısa saç modası yaygınlaştığı için kadınlar saç kesimine ve kahküllere önem vermeye başladı. Kabarık ve kısa eteklerin de 1960’lar da gençlik trendleri arasında olması ve neşeli danslarda bu tarz kıyafetlerin kullanılması dikkat çekti.

1970’li yıllarda ispanyol paça modadaki yerini aldı ve saçlarda dalgalı modeller ön plana çıkmaya başladı. Yaklaşık olarak 17 yıl hükümdarlığını süren ispanyol paça modası hem erkek hem de kadınların vazgeçilmez parçalarından biri oldu. Kadınlarda kabarık kloş eteklerin kullanımı ve aynı modele ve desene uygun saç bandanaları sık sık tercih edilen kombinlerdendir. Greece müzikleri ve filminde bu ruhu rahatlıkla hissedebilirsiniz. 1980’lere kadar devam eden bu tarz fosforlu ve cırtlak renklerin spor modasına da girmesiyle devam etti. Cart pembe ve turuncu kadın kıyafetlerinde yer alırken açık yeşil ve cart yeşil & sarı tonları da erkek modasında yerini almaya başladı.

1990‘lı yıllara geldiğimizde kadınlarda ön plana çıkan kıyafetlerin bol, geniş ve salaş kesim olduğunu görüyoruz. İspanyol paça modası bu dönemde neredeyse tamamen etkisini yitirmeye başladı. Kabarık ve permalı saçları röfleler süsledi. Geniş bel kesimli pantolonlarda vücut hatları çok fazla belirgin değildi fakat vatka kullanımı bu dönemde tekrardan kullanılmaya başladı. Üzülerek söylüyoruz ki bu dönem kadınların en kilolu ve olduğundan şişman göründüğü bir dönemdir. 1990 dönemi genç anneleri lütfen bizlere küsmesin , bu onlarında suçu değil. 🙂 Modaya yön veren tasarımcıların suçu. 🙂

1990‘ların moda ve tarzı yaklaşık bir on yıl kadar devam etti ve 2000’lere milenyum (mllienium) çağı denerek biraz daha farklı bir giriş yapıldı. Bu dönemlerde uzaylılar ve metalik grinin etkisinde biraz fazla kalındığını düşünüyoruz. 🙂 Yarasa kol kıyafetler net ve düzgün olmayan kesimde pantolonlar ve ceketler yer almaya başladı. Moda ve yıllara göre değişimi ni baz alırsak biraz daha farklı tasarımlar ortaya çıktığını görüyoruz. Bu dönemde mini elbiseler oldukça trend olurken. Üst alt takım olan aynı kıyafetler (desen ve kumaş) hit parçalar olarak yerini aldı.

2010’lara geldiğimizde kapri modası başladı. Özellikle kot kapri ve beyaz kapriler kadın ve erkeklerin trendleri arasında yer aldı.

Günümüze kadar gelen kapri modası şuanda biraz daha değiştirilmiş versiyonlarla kullanılmaya devam etmekte.

2010 ve sonrası modası için sizlere daha özel ve detaylı bir yazı hazırladık. 2000ler sonrası moda ve yıllara göre değişimi ni diğer makalelerimizden takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmeler için bizi takipte kalın.

Moda la ST

Facebook: modalast

Instagram: @modala_st

Moda ve yıllara göre değişimi örnek tablo :

Read More...