microblading izmir

microblading

microblading izmir

microblading izmir de son zamanlarda oldukça trend olan kalıcı makyaj uygulamalarındandır. Microblading steril tek kullanımlık iğneler yardımı ile mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir.

microblading izmir de Kalıcı makyaj uygulaması olarak bilinmektedir. Aslında bir çok yerde de bu şekilde biliniyor.

microblading sıklıkla;

  • Kaş yoğunluğunun arttırılması veya formu ve şekli  bozulmuş kaşın düzeltilmesi,
  • Gözlerin belirginleştirilmesi
  • Kirpiklerin daha yoğun görünmesi,
  • Düzgün olmayan dudak çizigilerinin düzeltilmesi
  • Dudağın daha iri ve dolgun görünmesi
  • Dudak dolgusu etkisi verilmesi için kullanılan uygulamadır.

Ayrıca,

  • Kemoterapi veya alopesi nedeni ile kirpik ve kaşların kaybı durumunda,
  • Vitiligo rahatsızlığından dolayı oluşan pigment kayıplarının yüzeysel ve görsel olarak giderilmesinde,
  • Saç, bıyık ve sakalda yaşanan dökülmenin kamuflajında ve seyrek görünümü azaltmada,
  • Saç ekimi yaptırmış olan kişilerin donör bölgesinde oluşabilen boşlukların kapatılmasında da yine  microblading kalıcı makyaj uygulaması kullanılır.

 

Uygulama yapılırken  bölgenin iyice temizlenmesi çok önemlidir. Temizlemeyi takiben lokal anestezik krem uygulaması ile başlar. Özel cihazlar aracılığı ile, yapılan tasarıma uygun olarak kalıcı makyaj microblading gerçekleştirilir. Uygulama sonrası gerekli durumlar da rötuşlar yapılmaktadır. Rötuş süresi 1-3 ay arasında değişir. Bu süre kişinin kendi ten yapısına göre değişmektedir.

Uygulama sonrası bakım, kalıcı makyajda çok önemli bir yer oluşturur. 1 hafta-12 gün (cilt durumuna göre) boyunca uygulama yapılan bölge sabah ve akşam nemli pamukla temizlenmeli ve uzun süre suya maruz kalması önlenmelidir. Önerilen nemlemdiriciler günde 5-6 kez kulak çubuğu ile uygulanmalıdır. ( vazelin de kullanabilirsiniz)

Önemli uyarılar:

İşlem sonrasında oluşabilecek pullanma ve kabuklanma koparılmamalıdır.

İlk bir hafta buharla ilgili herhangi bir aktivitede bulunulmamalıdır.

Bölge güneşten 2 hafta boyunca korunmalıdır.

Microblading yapılırken kullanılan boya ten rengi ve kıl rengi dikkate alınarak seçilmelidir. Ancak gerçek renginden %30 ile %70 arası daha koyu olabilir.5-15 gün içerisinde renk açılacaktır. Non-toxic pigmentlerle işlem yapıldığından kalıcılık süresi (bölgeye göre ) 1-3 yıl arasındadır. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede geçici şişlik, kızarıklık (1-4 gün) ve morarma oluşabilir.

Size uygun microblading izmir merkezleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim bölümümüzden cep telefonu numaranızı bırakabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden microblading izmir için bize yazabilirsiniz.

Facebook: Modalast

İnstagram: modala_st

Twitter: modalast

izmir microblading

5
Sending
User Review
4.67 (3 votes)

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>