keçi sütünün faydaları

Keçi sütünün faydaları

Yaşlanma karşıtı olduğu bilinen keçi sütünün faydaları saymakla bitmez aslında. En başlıcası, cildi nemlendirir ve yumuşatır. Keçi sütü, doğal yağları ve proteinleri bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Keçi sütü tüm cilt tiplerine uygundur.

Cildi derinlemesine besler ve su kaybını en aza indirmeyi amaçlar. Keçi sütü, cildi yoğun bir şekilde nemlendirir. Cildin gençleşmesine, iyileştirmeye, kırışıklık görünümünü ve tahrişleri etkin bir şekilde gidermeye yardımcı olur. Keçi sütünün yoğun proteinli yapısı, sadece cilt bakım ürünlerinin vazgeçilmezidir. Bu yüzden keçi sütünün faydaları arasında başlıca cildi besleme ve güzelleştirme etkisi yer alır.

Faydalı keçi sütü için size önerebileceğimiz ürünlerden bir tanesi Cecile Nature goats milk serisidir. içerisinde bol miktarda keçi sütünün faydaları nı barındıran bu kremi denemenizi öneririz.

Cecile Nature Goats Milk Beauty Gündüz Kremi

Keçi sütü cildi yoğun bir şekilde nemlendirir, içeriğindeki gün boyunca cildinizin nemli kalmasını sağlar. Cildinizi derinlemesine besler. Yoğun proteinli yapısı sayesinde cildinizi nemlendirir. Ağırlık hissi yaratmaz ciltteki emilimi günlük kullanıma uygun şekilde hızlıdır. Keçi sütlü gündüz kremi sabah makyaj öncesinde günlük bakımınızın vazgeçilmez parçası olacak

Yeterli miktarda kremi göz çevresi hariç temiz cilde günde iki defa  dairesel hareketlerle uygulayınız.

Gece Kremi

Keçi sütü cildi yoğun bir şekilde nemlendirir, içeriğindeki Pro vitamin B5 ve keçi sütü ile gece boyunca cildinizin nemli kalmasını sağlar. Cildinizi derinlemesine besler. Gece yatmadan önce temiz cilde uygulanan keçi sütlü gece kremi içeriğindeki aktifler sayesinde gece boyunca cildinizi harekete geçirip uzun süreli yavaş emilim sağlayarak nemlendirir. Uygulama sonrasındaaktif nedeniyle cildinizde serinlik hissi meydana gelir, aktif yüzünüzdeki kılcal damarları harekete geçirerek üründe bulunan nemlendiricilerin ve keçi sütünün daha yoğun bir şekilde cilde hapsedilmesini sağlar, uygulama sonrasında yeni güne yoğun nemli bir ciltte merhaba demeye hazır mısınız?

Yeterli miktarda kremi göz çevresi hariç temiz cilde gece yatmadan önce dairesel hareketlerle uygulayınız. Ürün hassas ciltlere uygun değildir, içeriğindeki aktif nedeniyle aşırı hassas ciltlerde alerjen etki yapabilir.

Cecile Nature Goats Milk Beauty Detox Glow Mask

Keçi sütü cildi yoğun bir şekilde nemlendirir, besler. Işıltılı soyulabilir maske cildinizin ölü hücrelerden arınmasına ve beslenmesine yardımcı olur. Ürün içerisinde bulunan keçi sütü uygulama sonrasında cilde yoğun nem verir ve besler, ciltte yumuşak bir bitiş sağlar, ayrıca ürün içerisinde yer alan manganez, çinko, demir, potasyum mineralleri cildi mineral bakımından da besler ve parlaklık kazandırır. Ürün içerisinde yer alan sedefler uygulama esnasında aynı zamanda peeling etkisi yaratır ve ciltten ölü hücrelerin arındırılmasında yardımcı olur.

Yüzünüzü temizleyin ve kurutunuz. Kaş, saç çizgisi, göz ve dudak bölgesine temas etmeyecek şekilde orta bir tabaka halinde yüzünüze uygulayınız. Mutlaka tam kuruyana kadar 20-25 dakika bekleyiniz ve alttan başlayarak maskeyi hafifçe soyarak çıkarınız.

keçi sütünün faydaları arasında bu denli yer alan nemlendirme, besleme, parlama özelliğinden faydalanmak için kullanabilirsiniz.

keçi sütünün faydaları

You Might Also Like

2 Comments

  1. 1

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>