Kleopatranın Güzellik Sırları

kleopatranın güzellik sırları

Kleopatra’nın güzellik sırları nelerdi?

Güzelliği ile dünyanın dört bir yanında bilinen ve kendinden söz ettiren Kleopatra sizce neden bu kadar ünlüydü? Elbette güzelliği için çabaladığı ve uyguladığı bir şeyler vardı. Kleopatra’nın güzellik sırları nı sizler için araladık.

Deniz tuzu

Cildinizdeki ölü deriyi, güneş yanıklarını ve arda kalan kir ve lekeleri temizlemenin en kolay doğal yollarından bir tanesi deniz tuzudur.  Kleopatra Mısır kraliçesi olduğu için oldukça güneş ışıklarına maruz kalabiliyordu. Yüzünde oluşan güneş yanığı kalıntılarını ve lekelerini ılık süt banyosundan sonra tuzlu su ile ovarak cildini temizlediği öğrenilmiştir. Zaman şartları ve doğal koşullar göz önüne alındığında Kleopatra‘nın uyguladığı bu yöntemin oldukça mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Deniz tuzu cildi sıkılaştırır ve daha taze bir görüntüde olmasını sağlar.kleopatranın güzellik sırları

Ilık Süt banyosu

Kleopatra banyo suyunda eşek sütü, bal ve badem yağı kullandığı bilinmektedir. Bu enerji ve nem bombası dolu banyoyu hazırlamak için 3 bardak sütü yarım bardak bal ve 5 yemek kaşığı badem yağı ile iyice karıştırın. Sonrasında hazırladığınız sıcak banyo suyuna bu karışımı ekleyin. İstediğiniz bir markada süt kullanabilirsiniz. Tam yağlı sütleri tercih etmenizi öneririz. Yağlı sütler cildinizi nemlendirme anlamında daha etkilidir.kleopatranın ılık süt banyosu

Gül suyu bakımı

Gül suyu Kleopatra’nın da cildiniz temizlemek ve beslemek adına kullandığı doğal ürünlerden bir tanesidir. Gül suyunu tonik olarakta cildinize uygulayabilirsiniz. Cilt toniklerine yüzlerce para vermek yerine Gülbirlik ya da Tariş‘in gül suları ile cildinizi temizleyebilir ve tonik uygulaması yapabilirsiniz. Gül suyu cildinizin taze kalmasını da sağlayacaktır.

 

Kına kullanımı

Kınanın tırnakları beslediği bir çok yerde yazmaktadır. Biz henüz denemesini yapmadık ama Kleopatra da kınayı tırmaklarını renklendirmek için kullanırmış. Yüzük ve el mücevherlerini daha gösterişli ortaya sunmayı seven Kleopatra’nın tırnaklarını kına ile boyayarak takılarını ortaya çıkardığı söyleniyor. Kınanın tırnaklarda da kalıcılığının uzun olduğunu unutmayın. Rengi sizlerin hoşuna gider mi bilmiyoruz ama….

Elma sirkesinin mucizevi etkisi

Kleopatra tarihte de elma sirkesini en çok kullanan kraliçelerden biriydi. MÖ 60 yıllarına dayanan elma sirkesinin güzellik ve bakım kullanımında Kleopatra cildini kirlerden ve makyajından temizlemek için kullanırmış. Meşhur kajal siyah eyeliner’larını ve cildine verdiği renkleri en iyi temizleyen doğal ürün elma sirkesiydi. Günümüzde de elma sirkesinin cildin ph dengesini sağladığı yaygın olarak bilinmektedir. Sizde bu yöntemle cildinizi temizlemek isterseniz yapacağınız uygulama oldukça kolay. Geniş bir kasenin içerisine ya da bir leğene ılık bir su doldurun. Suyun 4’de 1’i kadar elma sirkesi ekleyin ve karıştırın. ( suyun çok sıcak olmaması gerekmektedir aksi takdirde cildinizde yanma hissedebilirsiniz) Yüzünüzü önce normal suyla yıkayıp ıslattıktan sonra, elma sirkeli suyla yüzünüzü yıkayın. 6-7 kere bu işlemi yüzünüze tekrarlayın. Yüzünüzü elma sirkeli su ile yıkadıktan sonra yüzünüzü hemen kurulamayın. Elma sirkesinin faydaları gözeneklerinize daha kolay işleyecektir.

Dilerseniz bir sprey kabın içerisine 1/4 elma sirkesi koyup, üzerine şişe dolana kadar su eklerseniz günlük kolay temizleme toniğinizi de yapabilirsiniz. Şişenin dezenfeksiyonuna özen gösterin.

kleopatranın güzellik sırları

 

5
Sending
User Review
5 (3 votes)

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>