Saçlarımızı yıkayacağımız suyun sıcaklığı ne olmalıdır?

Saçlarımızı yıkayacağımız suyun sıcaklığı ne olmalı

Saçlarımızı yıkayacağımız suyun sıcaklığı ne olmalıdır?

Saçlarımızın temizliği elbette ki çok önemli. Fakat saçlarımızı yıkarken yıkadığımız suyun sıcaklığı da hem sağlığımız hem de saçlarımız için bir o kadar önemli. Saçlarımızı yıkayacağımız suyun sıcaklığı ne olmalı diye sorarsanız, kuaförlerle yaptığımız görüşmelerde de hepsinden aldığımız cevap aynı saçlarımızı mutlaka ılık suyla yıkamalıyız.

Saçlarımızı ılık suyla yıkadıktan sonra kısa da olsa mutlaka soğuk suyla üzerinden geçmeliyiz. Yaz, kış uygulanması gereken bu uygulama saçların güçlenmesine, daha diri kalmasına ve parlamasına yardımcı olacaktır.

Özellikle soğuklar sebebi ile kışın, çok sıcak sularla yıkanmak zorunda kalıyoruz. Havalar ne kadar soğuk olursa olsun elinizde imkanınız varsa 1-2 dakika dahi olsa saçlarınızı soğuk sudan geçirmenizi öneririz.

Ilık veya soğuk su zinde tutar

Saçlarımızı yıkayacağımız suyun sıcaklığı en fazla 30 derece olmalıdır. Bunu göz önünde bulundurarak ılık suyla yıkanabilirsiniz. Gününüzü daha dinç ve zinde geçirmek adına vücudunuzu da çok sıcak suya alıştırmamanızı öneririz.

Saçlarımızı yıkayacağımız suyun sıcaklığı ne olmalı

 

Sending
User Review
4.86 (7 votes)

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>