Gözeneklerde genişleme neden olur

Gözeneklerde genişleme neden olur

Gözeneklerde genişleme neden olur

Bedenimizin en değerli varlığı olan cildimizde zaman zaman bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Cildimizde oluşan problemlerin genel olarak sebebi gün içerisindeki hava kirliliği, yanlış beslenme, zararlı maddelerin tüketimi, uykusuzluk, stres ve yorgunluktur. Gözeneklerde genişleme neden olur sorusunun cevabı ise özellikle hava kirliliğinden dolayı cildimizdeki gözenekler kirle dolar. Bu kirler belli bir süre sonra gözeneklerde birikmeye başladığı için hem estetik olarak hoş bir görünüm  hem de ciltte ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Ayrıca bahsettiğimiz gibi yorgunluk ve stres gibi sebepler de ciltte bozulmalara sebep olmaktadır. Gözeneklerde genişleme neden olur denildiğinde bunun pek çok sebebi olabilir. Özellikle gözeneklerde biriken kirlerin temizlenmemesi ya da iyi temizlenememesinden dolayı gözeneklerde genişlemeler görülür. İçerisinde biriken kir oranı arttıkça gözeneklerdeki kir alma kapasitesi de artar ve gözenekler genişlemeye başlar. Bu yüzden sık sık cildimizdeki gözenekleri temizlemeli ve tonik yardımıyla sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. En doğal gözenek temizliği ve tonik etkisi için gül suyu kullanabilirsiniz. ( organik ve düşük maliyetlidir)

Gözeneklerde Oluşan Problemler

Cilt gözeneklerinde oluşan sorunların bazıları da nikotin tüketiminden kaynaklanmaktadır. Çok fazla kahve ve sigara tüketiminden dolayı ciltte bozulmalar oluşur. En belirgin sebeplerden biri olan fazla sigara tüketimi ciltteki gözeneklerin büyümesine sebep olmaktadır. Cildin kendisini yenilemesine katkısından ziyade zararı olduğu için solgun sarımsı bir cilt görüntüsünede en büyük etkenlerden biridir sigara kullanımı. Ayrıca ciltte sarı lekelerin oluşmasına da sebep olan tütün ürünleri estetik açıdan hiç de hoş olmayan problemlere yol açar. Gözeneklerde genişleme neden olur dediğimizde bir diğer sebeplerden biri de cildin hava almamasıdır. Gözeneklerde genişlemeye neden olmamak için kesinlikle makyajınızla uyumamanızı öneririz. Hava almayan gözenekler zaman içerisinde büyüyüp genişlemeye başlar. Bu yüzden mutlaka cildinize iyi bakmalısınız ve sürekli olarak cildinizi temizlemelisiniz.

Gözeneklerin Büyümesini Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir

Gözeneklerinizin büyümesinden sakınmak için öncelikle cildinizi temizlemelisiniz. Cildin hava almasını sağlarsanız cildiniz hem daha parlak olacaktır hem de gözenekleriniz daha sıkı olacaktır. Bu süreçte de doğal tonik yöntemleri ile cildinizi sıkılaştırmanızı öneririz. ( bknz:Gülbirlik gül suyu) Bunun dışında soda ve buz uygulaması yaparak da gözeneklerinizin küçülmesini sağlayabilirsiniz. Soda içerisindeki mineraller cildinizi beslerken buz da cilde şok etkisi yaparak sıkılaşma sağlar. Bu şekilde gözeneklerin büyümesini önleyebilirsiniz. Gözeneklerde genişleme neden olur sorunuza istinaden iyi bir dermatolog ya da cildiyeciye giderek de farklı bir sağlık probleminizden dolayı bir büyüme olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Eğer böyle bir probleminiz var ise mutlaka tıbbi tedavi yöntemlerine ya da ilaç tedavisine başlamalısınız. Bu sayede Gözeneklerde genişleme neden olur sorununuzu önleyebilirsiniz.

Gözeneklerde genişleme neden olur

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>