Sebi Pharma Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Mucit Şebnem Özen Kimdir?

şebnem özen kimdir şebnem özen sebi simyacı kim

Sebi Pharma Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Mucit Şebnem Özen Kimdir?

Türk Mucit Şebnem Özen, 1976 tarihinde Manisa’da doğmuş, İlk ve Ortaöğretimini Manisa’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde tamamlamıştır.

Küçük yaşlarda başlayan ve bu kişiler için büyük bir problem olan sivilce ve sivilce izlerini tedavi etmek için Şebnem Özen erken yaşta araştırmalara girmiş ve kariyerine de bu yönde şekil vermiştir. Küçüklükten beri kimyasal maddelere merakı olan Şebnem Özen, deterjan kutularının üzerindeki içerikleri dahi okuyarak hepsi hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyordu. 1980’li yılların başında gazetelerde yer alan “Cilt problemlerine bitkisel çözümler” adı altında makaleler okuyup ve her aktarda bulunan ürünleri incelemeye başladı. Onüçlü yaşlarda parfümerilerden sivilcelerine iyi gelecek kremler almak istemesi ancak yaşına uygun olmadığı için alamaması Şebnem Özen’i pes ettirmedi. Bir gün tekrar gittiği parfümeride ona uygun bir jel olduğunu öğrendi. Kullandığı ürünün iyi geldiğini fark etti ancak cildinin hassas olması yüzünden jel tahriş yapmıştı. Bu yüzden sivilce yapma ihtimaline

rağmen gidip tahriş karşıtı sütü aldı. Daha sonra bu iki ürünü günlerce farklı ölçülerde karıştırdı. İki ürünün içeriğini okumaya ve araştırmaya devam eden Şebnem Özen, karışımlar cildine iyi gelecek hale getirene kadar birden fazla versiyonu denedi. Denemeleri sonucunda en sonunda kendisine uygun formülü buldu.Böylece Şebnem Özen’in majistral formül yapma ve krem formülleri geliştirme aşkı başlamış oldu.

Üniversite yıllarını bitirdikten sonra 1 sene boyunca Taç Reklam Ajansı’nda çalıştı. Çalıştığı yerden Kimyaya olan aşkı yüzünden vazgeçen Şebnem Özen, 23.10.1999 yılında Muharrem Özen ile evlendi. Nehir Özen(d.2004) adında bir kız çocuğu Dünyaya getirdi. Onüç yaşından otuz yaşına kadar geçen sürede krem formülleri ile ilgili ve krem hammaddeleri; kendi geliştirdiği testlerle daha fazla bilgi birikimine sahip olmuştur.

Otuzlu yaşlara geldiğinde ise ilk yaşlanma belirtilerinin ortaya

çıkması Şebnem Özen’i tekrar araştırmaya itti. Bu sefer fark ettiği önemli bir detay ise sıradan formüllerde de önemli formüllerde de distile su veya mineralli suyun kullanıldığı. En sonunda krem, formül bilgi ve birikimi fazla olan, kararlı olan Şebnem Özen, uzun yıllardır aradığı ve kafasını kurcalayan Dünya’da ve Türkiye’de Uluslararası Patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” adlı formülü buldu. Bu formülü 2007’de önce kendisinde denemeye başladı. Daha sonrasında cildinde ki farkı gören yakın çevresi biz de istiyoruz demeye başlayınca ve sonuçları herkes tarafından beğenilince çalışmalarını Ege Üniversitesi AR-GE FAR’a taşımaya karar aldı. Daha geniş çaplı kişilerde de sonuçları beğenilen ve iyileştirmeye yönelik olan buluşun; 2012 senesinde Özen’i, formülün Patentini almaya sevk etti.

 

2012 Senesinde “Dönüştüren” anlamına gelen kendi yakınları tarafından aldığı Simyacı ünvanını kendi ismi ile birleştirerek ‘Sebi Simyacı’ markasını oluşturdu. Sebi Simyacı Anti Aging krem formülünde bulunan Sebi Su ve Sebi Yağ patent alım çalışmaları başlamış oldu.

Böylelikle 2013 senesinde kendi şahıs şirketini “Sebi Nehir Kozmetiği” kurdu. İlk çıkarttığı ürün Sebi Simyacı adlı Anti-Aging üründür. Ürün kullanıcılar tarafından çok beğenilmesi sonucunda diğer kategorilere geçip kullanıcıların cilt problemlerine yönelik sırasıyla; Sebi Ala, Sebi Ixir markalarını ve ürün çeşitliliğini oluşturdu.

Sebi Pharma Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Mucit Şebnem Özen Türk Patent Enstitüsü’nden 20 yıl incelemeli; 7 yıl incelemesiz iki patente sahiptir. Türk Mucit Özen uluslararası çapta birçok ödül almış, buluşu ile TRT Ana Haber Bülteni’ne haber olarak konuk olmuştur. Ödüller Türk Mucit Şebnem Özen’in mucit ve girişimci kimliğini yansıtacak şekilde bilim, fikri mülkiyet ve de girişimcilik alanındadır.

Türk Mucit Şebnem Özen ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen”i bulduktan sonra ulusal ve uluslararası alanda birçok teklif almıştır. Kendisi tüm bu teklifleri reddedip, girişimci ruhuyla Sebi Simyacı markasını kurmuştur. Türk Mucit Şebnem Özen Garanti Bankası Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi Yarışması’na katılmış ve ödülle ayrılmıştır. Türk Mucit Özen Garanti Bankası’nın düzenlediği yarışmada 30.984 adayın arasından ilk 4’e girme başarısını göstermiştir.

Türk Mucit Şebnem Özen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na (ISIF’16) Türk Patent Enstitüsü tarafından onur konuğu olarak davet edilmiştir. Türk Mucit Özen ISIF’16’da bronz madalya ödülü almıştır. Bunun yanı sıra sayın Özen ilgili etkinlikte Bosna Hersek Kadın Buluşçular Derneği NOVA tarafından “En İyi Kadın Buluşçu” ödülüne layık görülmüştür.
Türk Mucit Şebnem Özen Türk Patent Enstitüsü tarafından Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen Kore Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı’na davet edildi. Türk Mucit Özen dünya çapında birçok muc

idin yarıştığı ve fikri mülkiyet, buluş alanında tüm dünyanın ilgisini çeken etkinlikte bronz madalya ile ödüllendirildi. Türk Mucit Şebnem Özen aynı etkinlikte Endonezya Buluş ve İnovasyon Tanıtım Derneği INNOPA Özel Ödülü’nün de sahibi oldu.
Dünya çapında birçok ödül alan ve uluslararası patente sahip Sebi Simyacı ürünleri zengin içeriği ile dikkat çekmektedir.
Türk Mucit Şebnem Özen’in ödüllü, dünya patentli buluşu etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” tüm Sebi Simyacı ürünlerinde yer almakta ve ürünlerinin başarısının, özgünlüğünün temelini oluşturmaktadır. Etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” tüm Sebi Simyacı ürünleri içerisinde en yoğun oranda Sebi Simyacı Anti Aging Krem’de yer almaktadır.

Şebnem Özen 2016 senesinde ürünlerin çok beğenilmesinden d

olayı firmayı “Sebi Pharma Kozmetik A.Ş.” olarak yeniledi. Halen geliştirdiği formüllerine formül ekleyen ve firmasını Araştırma ve Geliştirmeye adayan bir mucit olarak Sebi Pharma A.Ş ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>