Yapılan makyaj hataları

en sık yapılan makyaj hataları

Yapılan makyaj hataları

Bugünün konusu olarak sizlere en sık yapılan makyaj hataları nı derledik. Makyaj hataları dediğimizde aklınıza ilk ne geliyor? Yanlış uygulamalar, taşırılan rujlar, akan göz kalemleri, yarısı dışarıda ojeler mi ? Aslında size bahsetmek istediğimiz bu değildi.

Yapılan makyaj hataları sizin olduğunuz güzellikten kötü görünmenize sebep olur. Bu gibi yanlış uygulamalar sayesinde hiç olmadığınız gibi görünürsünüz. O zaman bir an önce yapılan makyaj hataları nı öğrenmekte fayda var.

Her Göz Tipine Kalem Çekmek

Her göz yapısı ve şekli kalem çekilmeye uygun olmayabilir. Gözlerinizi göz şekline ve yapısına göre daha küçük ya da daha büyük göstermek isteyebilirsiniz. Çekik ve küçük gözlere sahip kadınların göz içerisine kalem çekmeleri doğru bir uygulama değildir. Bunun yerine göz altı kirpiklerinin altına kahverengi tonlarda far sürerek gözler olduğundan daha geniş gösterilebilir. Sadece büyük ve iri gözlere sahip olanlar göz içine siyah kalem çekmelidir. Bu uygulama gözleri daha ön plana çekerek toparlar.

Göz Altlarına Beyaz Far Sürmek

Ten rengi hepimizin bildiği üzere kişiden kişiye farklılık gösterir. Dolayısıyla çok koyu tene sahip olan kadınlar kesinlikle ve kesinlikle göz altlarına beyaz far sürmemelidirler. Özellikle Türkiye de yapılan makyaj hataları nın başında bu gelir.

Alt Kirpiklere Rimel Sürülmesi

Bu uygulamada yapılan makyaj hataları ‘ndan birisidir. Her ne kadar izlediğimiz instagram videolarında bu uygulama yaygın olsa da göz altlı kirpiklerine rimel sürmek yanlış bir makyaj tekniğidir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi her göz yapısı buna uygun değildir. Göz makyajı yapılan kişinin göz yapısı incelenerek bu çalışma uygulanmalıdır. Uygulanırsa da hafif bir kalemle desteklenmelidir.

Bu durumda göz altı kirpiklerinize hafif koyu bir farla kalem uygulaması yapabilirsiniz. ( kalem değil far! )

 

Kaş Şeklinin Değiştirilmesi

Yine sosyal medya trendlerinde şu aralar oldukça yaygın olarak gördüğümüz dalgalı kaş uygulamaları yapılan makyaj hataları gurubunda başı çekmekte. Asla ve asla moda ve trendler hangi yönde ilerlerse ilerlesin kendinize uygun gördüğünüz geleneksel kaş modelinizi bu gibi değişik şekilde ki uygulamalarla değiştirmeyin. Kaşlarımız gözlerimizi öne çıkmasında çok etkilidir.

En önemli ip uçlarından birisi de kaşlarınızda seyrekleşme varsa mutlaka içlerini bir kaş aplikatörü ile doldurarak dışarı çıkın. Eğer kaş aplikatörünüz yoksa bunu kaş renginizdeki bir farla ya da bir göz kalemiyle de yapabilirsiniz. Hafifçe kaş boşluklarınızı doldurup kaş fırçanızla kaşlarınızı tarayın. Ve boyanın kaşlarınız arasında doğal görünmesini sağlayın. ( abartmadan 🙂 )

yapılan makyaj hataları

Fazla Fondöten Kullanımı

Yüzünüze ne kadar çok fondöten sürerseniz cildiniz o kadar güzel görünür diye bir gerçek yok. Bunu unutmayın. Tam aksine ne kadar az sürerseniz daha doğal bir görünüme sahip olursunuz. Fazla sürdüğünüz her fondöten yapay ve suni görünmenizi sağlayacak. Özellikle yüzünüzde kalan her fazla parça kapatmak istediğiniz kusurların olduğunu psikolojik olarak karşınızdakine vermektedir. Fondöten yerine BB ya da CC krem kullanmayı tercih edebilirsiniz.

5
Sending
User Review
5 (4 votes)

You Might Also Like

5 Comments

 1. 1

  Merhaba modalast
  Sizce kaşa ne renk far sürmeliyim? Beyaz tenli ve esmerim ama saçlarım meryem uzerli saç renginde

  • 2

   Merhabalar,
   saç ve kaş renginize en yakın olan tonları tercih etmelisiniz ama hafif kızıllığınız var ise, açık kahve tonlarını da renge karıştırmanızı öneririm.

 2. 3
  • 4

   merhabalar;
   uygun fiyatlı olsun isterseniz Essance ürünlerini kullanabilirsiniz. Daha kaliteli bir marka olsun isterseniz Benefit kaş ürünlerinde oldukça iyi . Ama kaş renginiz ara bir ton ise kaşınıza en yakın olan bir far tonunu alarak kullanabilirsiniz. Şeffaf bir rimelle sabitlenebilir.
   Seviler
   Modalast

 3. 5

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>