Anti aging bakım ve mevsimler

anti aging bakım ve mevsimler

Anti aging bakım ve mevsimler

Anti aging bakım ve mevsimler birbirleri ile oldukça alakalıdır. Mevsim geçişleri bireyin yaşantısı üzerinde oldukça etkilidir.  Cilt bakımı da  çevre koşullarından, hava şartlarından, mevsim geçişlerinden etkilenmektedir. Güneş koruyucuların kullanımının dört mevsim ihmal edilmemesi gerekli olsa da özellikle yaz mevsiminde bunun önemi daha da fazla artmaktadır. Yaşlanma karşıtı ürünlerden verim alabilmek için düzenli kullanımı çok önemlidir. Bu nedenle yaz, kış, ilkbahar, sonbahar ve tüm mevsim geçişlerinde anti aging bakıma dikkat edilmelidir. Anti aging bakım düzenli olarak uygulanması ve kendinizi kontrol etmeniz gereken bir uygulama sürecidir. Cildin her mevsime göre ayrı temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekir.

Yoğun miktarda güneş ışığına maruz kalınması cildin yorgun, solgun görünmesine, su kaybetmesine neden olabilmektedir. Anti aging bakım ve mevsimler arası geçişlerde bu duruma daha fazla dikkat etmek gerekir. Cildi korumak için; güneşin dik olarak geldiği saatlerde dışarı çıkmamaya özen gösterilmesi, güneş kremlerinin kullanımı ve koruyucu kıyafetler giyilmesi fayda sağlamaktadır. Şapka, şemsiye, güneş gözlüğü kullanımı bu dönemler için en önemli araçlardır.

Anti aging bakım ve mevsimler geçişinde de yaz kış güneş gözlüğü kullanmanızı öneririz. Güneş ne zaman gözünüze dik açı ile gelse, gözlerimizi otomatik olarak kısarız. Bu durum günlük yaşantımızda da göz çevremizde oluşan çizgileri derinleştirir. Bununla birlikte cildi güneşten tamamen sakınmak da doğru olmayacaktır. Güneş çok iyi bir D vitamini kaynağıdır. D vitaminin sağlığa sayısız faydası bulunmaktadır.

Su tüketimi cildin istenilen görünüme kavuşması için önemlidir. Anti aging bakım ve mevsimler geçişinde bolca su tüketilmelidir. Yeterli su tüketimi cildin görünümünü iyileştirecek, kırışıklık ve çizgilerin oluşmasını azaltacaktır. Bunun dışına beslenmeye dikkat etmek de yarar sağlayacaktır. Özellikle antioksidan etkili besinler yarar getirecektir. Cildin yazın da nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendiriciler cildin bakımını yapacak ve görünümde ilerleme sağlayacaktır.

Yaz mevsiminde çok sayıda cilt ürünlerinin kullanımından kaçınmak gerekir. Hava sıcaklığı arttıkça ciltteki yağlanma oranı artacaktır. Kışın kullanılan ağır nemlendiricili ürünlerin kullanımı cildinizi boğabilir. Bu yüzden mevsime göre anti aging ürünlerinin seviyesine dikkat etmelisiniz. ( özellikle nem oranları, kıvamları ve yoğunluklarına dikkat edilmelidir.) Tek ürünle birden fazla fayda sağlayan güneş koruyucu ürünler seçmek yararlı olacaktır. Bu sayede hem cilde çok fazla ürün uygulanmayacak hem de kullanım konforu sağlanacaktır.

Makyaj ürünleri tercih ederken mineral makyajı içeren ürünleri tercih etmek daha yararlı olacaktır. Bu durum Anti aging bakım ve mevsimler geçişinize de katkı sağlayabilir. Mineral makyaj gözenekleri tıkamayacak cildi güneşten korumaya da yardım edecektir. Hem yaz hem de kış aylarında değişken hava şartları makyaj ürünlerinin deriye daha çok nüfus etmesini sağlar. Örneğin yazın ter ve direkt güneş teması, kışın ise de aşırı nemli ve rutubetli yağmur havasına maruz kalmak cildinize makyajın daha çok işlemesini sağlar. Bu durumdan kaçınmanızı öneririz. Yaz aylarında mümkün mertebe çok az hafif makyaj yapmalısınız. Bu durum Anti aging bakım ınız açısından da önem taşımaktadır.

Anti aging bakım ve mevsimler konusunun yanı sıra yaşlanma karşıtı bakım için dört mevsim dikkat edilmesi gereken faktörler de bulunmaktadır. Sağlıklı beslenmeye ve egzersize dikkat etmek, sigara kullanımından kaçınmak yarar sağlayacaktır. Yaşlanma belirtilerinin oluşması,  bireysel sağlıkla da ilgilidir. Dört mevsim spor yapmaya özen göstermelisiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>