Bu sembole dikkat

Bu sembole dikkat !

Kullandığımız tüm makyaj ürünlerinin arkasında yer alan bu sembol sizce ne ifade ediyor?

Miligram? kaç adet basıldığı? üretim firmasının logosu?…

Hiç biri değil. Bu sembol oldukça kafa karışıklıklarına sebep olan ve hepimiz için bir o kadar da önemli olan bir semboldür.

Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz küçük kavanoz kullanmış olduğunuz ürünü temsil eder. İçerisinde yer alan 6M, 12M ya da 24M ürününüzü ne kadar süre kullanmanız gerektiğini gösterir.

M: Months demektir. Yani türkçe karşılığı ”ay”dır.

Örneğin sembol içerisinde 24M yazıyorsa, bu simge ürününüz kapağı açıldıktan 24 ay sonra bozulabilir ya da sizin için sağlıklı olmayabilir ifadesini sizlere betimlemektedir. Özetle ürününüzün son kullanma tarihini sembollemektedir. İçerisinde yazan ay zamanını mutlaka ve mutlaka dikkate almalı ve bu süre geçtikten sonra ürününüzü hemen atmalısınız.

Günümüzde bir çok makyaj firması ürünün kalıcılığını sürdürebilmek için içerisine çeşitli zararlı maddeler koymaktadır. Paraben, alkol vb… Bu gibi ürünler süresi geçtikten sonra cilde kanserojonik etki yapabilir ve cildinize ciddi zararlar verebilir.

Bu yüzden siz siz olun bu sembole dikkat edin. İçerisinde yer alan tarihten dışarı çıkmayın ve arta kalan malzemenin diğer makyaj ürünlerinizle direk temasını önleyin.

Modalast

5
Sending
User Review
5 (5 votes)

You Might Also Like

2 Comments

  1. 1

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>