Diyet Yapmak Yerine Yaşam Tarzınızı Değiştirin

Diyet Yapmak Yerine Yaşam Tarzınızı Değiştirin Diyet Yapmak Yerine Yaşam Tarzınızı Değiştirin

Diyet Yapmak Yerine Yaşam Tarzınızı Değiştirin

Şimdi derin bir nefes alın, arkanıza yaslanın ve etrafınızdaki insanlara bakın! Herkesin fiziksel görünümüyle ilgili bir sorunu var fark ettiniz mi? Özellikle de kilolarıyla. Kimi kendini deliler gibi aç bırakıp kilo vermeye çalışıyor, kimi spor salonlarından çıkmıyor, kimi o senenin popüler diyetini yeni moda akımları gibi merakla bekliyor..

Ama bu film hiç bitmiyor! Yaz gelirken dişi tırnağa takarak verilen kilolar, kışın rehavetiyle pijama-kanepe-kestane üçlüsüyle hooopp üstünüze tekrar yapışıyor!

Çünkü ideal kilo istenilen görünüm inşa etmeye çalışırken, temelde hep sorun var, bu değişiklikleri dönemsel görmek, hayatına yedirememek, yaşam tarzınıza adapte edememek büyük problem. Bu kısır döngü sizi yakanızdan yakalıyor, içine alıyor, bu girdaptan kurtulmanın malesef tek bir çözümü var; Diyet yapmak yerine yaşam tarzınızı değiştirin . Diyetisyen ler ile sizler için bir röportaj yaptık. Konumuz ” Diyet yapmak yerine yaşam tarzınızı değiştirin

Nedir bu yaşam tarzı ? Nasıl Değiştiririz?

1. Kilo almanızın altındaki nedeni sorgulayın!!

bazen siz ne kadar çabalarsanız çabalayın, bir g bile veremezsiniz. bu sizi o kadar strese sokar ki, tüm yaşamınızı etkileyebilir. ama bilmeniz gereken bir şey var ki kilo almanın veya verememenin altında yatan bir sürü fiziksel ve ruhsal problem olabilir. bu problemi ortadan kaldırdığınız veya minimuma çektiğiniz takdirde işinizin ne kadar kolaylaştığına inanamayacaksınız.

2. İdeal kilonuzu gerçekçi bir şekilde belirleyin

yukarda geçen gerçekçi kelimesi burada kilit nokta; çünkü tartıda gördüğümüz rakamlar , genelleştirilmiş kilo kalıpları sizi hedefinizden oldukça uzaklaştırabilir. Ve yanlış belirlediğiniz o hedefe hiç ulaşamamak cidden can sıkıcı bir durum.

3. Yasak değil sınır koyun

‘her yasak kendi isyancısını doğurur ‘ demişler.. zaten insanlık tarihi bir yasağın delinmesiyle başlamadı mı? diyeti ızdırap haline getirmek istiyorsanız yasak koyun; başka sözüm yok hakim bey!

4. Sağlıklı beslenmeyi işkence haline dönüştürmeyin

en sık duyduğum cümleler; ‘ neden lezzetli şeyler zararlı?’, ‘ben şunu hiç yiyemeyecek miyim?’ cevabım ise çok net; sağlıklı ve güzel lezzetler elde etmek hiç de zor değil! birkaç ipucu ile tabaklarınızı keyifli hale getirebilir, önce gözlerinize ufak bir şölen sonrasında midenize ziyafet vermeniz o kadar da zor değil! bunun için alarmınızı bazen 5 dakika önceye kurmanız veya bazen de elinizi taşın altın sokup mutfağınızı daha sık kullanmanız gerekebilir.

5. Harekette bereket vardır sözüne kendinizi bırakın

bu maddeyi görmezden gelenlerimiz elbette olucaktır, belki de en zoru bu madde sizin için, zamansızlık, stres vb cidden kabul edilebilir bir sürü bahaneniz var, ama mutlaka size uygun bir çözüm vardır;

  • haftada 2-3 kere yürüyüş yapın
  • Bol bol dans edin
  • işe giderken birkaç durak önce inin.

Kulağa zor gelse de emin olun faydasını göreceksiniz. Diyet Yapmak Yerine Yaşam Tarzınızı Değiştirin.

5
Sending
User Review
5 (3 votes)

You Might Also Like

2 Comments

  1. 1

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>