Salatalığın Cilt Güzelleştirici ve Zayıflatıcı Etkileri

salatalığın mucizevi faydaları

Salatalığın Cilt Güzelleştirici ve Zayıflatıcı Etkileri

Yaz aylarının yavaş yavaş kendisini göstermiş olduğu bu günlerde kusursuz bir cilde sahip olmak için vermiş olduğumuz salatalığın güzelleştirici ve zayıflatıcı etkileri ni içeren reçetelerden birini bu yazımızla sizlere aktarmış olacağız. Bugünkü konuğumuz, mucizevi cilt canlandırıcı ve nemlendirici özelliği olan salatalık olacak.

İçeriği %95 oranında su olan ve doğa ana’nın biz insanlara sunmuş olduğu inanılmaz bir sebze olan salatalığın cildimizin nemli ve sağlıklı kalmasında çok önemli bir rolü olduğunu söyleyerek başlayalım. Çünkü içeriği A,B ve V grubu vitaminler açısından çok zengin olan salatalık, birçok yönden bizleri mutlu edecek basit ama etkili bir çözümdür.

Salatalığı ister yiyecek olarak tüketelim, ister maske olarak kullanalım, istersek de göbek yağlarının eritilmesi yolunda detoks içeriği olarak kullanalım, göreceğiz ki; her şekilde en basit yöntemle en sağlıklı ve faydalı sonuçlara ulaşıyor olacağız.

Salatalığın Yüz Maskesi Uygulaması

Öncelikle salatalığın çöpe gidecek bir tarafının olmadığını belirterek sizi şaşırtmak isteriz. Çünkü salatalık kabuğun, içerdiği lifler, vitaminler ve su sıkılaştırıcı özellikler barındırmasının yanı sıra cildinizi de güzelleştirip nemli kılacaktır. Burada da aşağıda sizlere aktaracağımız salatalık maskesini doğru bir şekilde uygulayarak çok daha pamuksu ve güzel bir cilde sahip olma şansınız oldukça yüksek.

Salatalık Maskesi için Malzemeler:

  • 1adet salatalık
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 2 buçuk tatlı kaşığı susam yağı
  • 2 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • Çeyrek limondan elde edilmiş limon suyu

Hazırlanışı:

Haftada en az iki kere uygulanması gereken bu maskemizin hazırlarken öncelikle 1 adet salatalığımızı rendeleyip içine diğer malzemeleri de eklemek suretiyle iyice karıştıracağız. Daha sonra maskemizi kirli ciltte uygulamayacağımız için yüzümüzü iyice yıkayıp temizliyoruz ve temiz cilde uygulayıp 15 dakika bekletiyoruz. Kısa süreli beklemenin ardından yüzümüzü soğuk su ile iyice duruluyoruz. Bu karışımdan olan beklentilerin sonuç bulması için maske uygulamasını aksatmamanın çok önemli olduğunu belirtelim.

Salatalık Detoks Suyu

Şimdi ise cildi nemlendirmesi ve sıkılaştırmasının yanı sıra genç kızların en önemli rüyası olan incecik bir vücuda sahip olabilmeniz için vereceğimiz detoksun uygulanmasında.

Malzemeler:

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet limon
  • 1-2 adet tarçın
  • 10-15 dal taze nane
  • 1 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil

Hazırlanışı:

1 adet olan salatalığımız kalın parçalar olmak üzere rendelenir. Daha sonra rendelenmiş ve dallarından ayrılmış nane yapraklarını kabukları ile birlikte ince dilimlediğimiz limon ile karıştırıyoruz. Ardından ise, kasları rahatlatması ve bağırsak sorunlarını önlemesi için almış olduğumuz tarçını malzemelerimize ekleyerek hepsini tamamen karıştırıyoruz. Elde etmiş olduğumuz karışıma 1 litre su ekleyerek kış aylarında isek oda sıcaklığına yaz aylarında isek de dilerseniz buzdolabına koyarak bir gece bekletiyoruz. Bu beklemenin sonunda ise detoks suyumu hazır.

Kahvaltı ve yemeklerden önce aç karnına tüketilmesi gereken detoks suyumuzu sabah ve akşam olmak üzere 1’er büyük bardakta içmek vücudunuzdaki sindirimi hızlı hale getirerek vücutta bulunan yağların erimesinde büyük rol oynayacaktır.

 

5
Sending
User Review
5 (3 votes)

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>