Yırtık paça kotlar yine moda

Yırtık paça kot trendi ! yırtık paça kotlar yine moda

Yırtık paça kotlar yine moda

Geçmişten günümüze gün geçtikçe yırtılan, taşlanan, sökülen ve eskitme uygulanan kotlarda bu sezon yine moda yırtık paça kotlar, Zaman geçtikçe eskimeyen, hatta ve hatta kendini daha da yineleyen artık neredeyse ”yırtılacak bir yeri kalmadı!” dediğimiz yırtık paça kotlar, bu sezonda raflarda ve moda sayfalarında yerini aldı.

Yırtık paça kotlar yine moda dedik. Dedik ama, her yıl daha abartı bir şekilde yırtılarak moda olması sizce de biraz garip değil mi ? İstesek de istemesek de zaman zaman kendini fazla yenileyemeyen bir sistemin parçası oluyoruz. Bu dönem bir tık daha farklı bir yırtık paça kot modası görüyoruz.

 

Ünlü markalar da bu tarzı tuttu

Aşağıdaki örneklerimizde de görebileceğiniz üzere artık, diz üstü ya da cep bölgelerinde yırtılmalar yerine, paçalar da direk makas kesiği tadında yırtık paça kotlar görüyoruz. Adeta bir kaç makas darbeleriyle kesilmiş, düzensiz, hatalı gibi görünen modeller oldukça trend. Zara, New Yorker, H&M, Stradivarius, Pull and Bear, Bershka, Mohito gibi ünlü dünya markaları da bu sezon aynı kesim ürünleri üretmeye devam ediyor. Çizgilerinin hemen hemen hepsinde çok benzer olduğunu görüyoruz. Bunların içinde bir tek Mohito diğer markalara göre biraz daha farklılığını korudu ve daha şık kesim yırtık paça kotlar üretmeyi tercih etti.

Farklı renklerdeki kotlarda da karşımıza çıkan bu modeller, her yaşta kadın, erkek çocuk farketmeden tüm reyonlarda yerini aldı. Beyaz, yeşil, bordo, siyah, füme, antrasit, krem, bej, pudra, mavi, jean mavi, haki, camel, kahve tonlarında ağırlıklı olarak gördüğümüz yırtık paça kotlar modellerini en çok tercih eden yaş gurubu ilginç bir şekilde 30 yaşlar oldu. Gençlerde de sık sık gördüğümüz bu modeller orta yaş gurubunda ki kadınlarında ilgi odağı.

İspanyol yırtık paça kotlar, daralan yırtık paça kotlar, asimetrik yırtık paça kotlar, biri kısa biri uzun yırtık paça kotlar, parçalı yırtık paça kotlar ve makas izli yırtık paça kotlar olmak üzere dört farklı gurupta paça modellerini değerlendirebiliriz. Aşağıda örneklerimiz yer almaktadır.

Kendiniz de örnekleri inceleyebilir, eski kotlarınızı keserek modelleri uygulayabilirsiniz.

 

5
Sending
User Review
5 (4 votes)

You Might Also Like

One comment

  1. 1

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>