siyah noktalar nasıl geçer

siyah noktalar nasıl geçer

 

Siyah noktalar nasıl geçer ?

Siyah noktalar cildinizde bir kere oluştuysa bu devamlı olacaktır. Bunun önlemini baştan mutlaka almalısınız. Eğer siyah noktalı bir cildiniz varsa cildinizle barışık yaşamayı öğrenmeniz gerekir. Siyah noktalar nasıl geçer sorunuzun cevapları ise işte şu şekilde;

Ilık buhar banyosu

Cildinize en azından haftada bir veya iki defa buhar banyosu yaptırmalısınız. Banyoda kalma süremizi daha da arttırarak ve banyo yaparken oluşan nemden faydalanarak da siyah noktaların yumuşamasını sağlayıp temizlenmesine yardımcı olursunuz. Siyah noktaların oluğu bölgelere kil maskesi uygulayarak da bu noktaların azalmasını sağlayabiliriz. Eğer kil maskeniz yoksa killi sabunları kullanabilirsiniz. Bu sabunlar banyoda vücudunuzu yıkarken de derinizin hava almasına ve siyah nokta ve benzeri atıkların kolay arınmasına yardımcı olur. Siyah nokta tedavisinde pek çok seçenek vardır. Bizim size tavsiye edeceğimiz en çok işe yaradığını düşündüğümüz tedavi seçeneklerinden olan buhar banyosudur. Buhar banyosunu evde de çok kolay yapabilirsiniz. Küçük bir leğene dolduracağınız sıcak suya başınızı yaklaştırın. Başınızda bir havlu ile örterek o şekilde belli bir süre durarak cilt gözeneklerinizi yumuşatın. Yüzünüzün iyice nemlendiğinden ve derinizin genleştiğinden iyice emin olun. Siyah noktalar nasıl geçer kısmında ise siyah nokta olan bölgeleri yumuşak bir şekilde sıkın. Bu şekilde cildinizin temizlenmesini sağlamış olursunuz. Sıkma işlemini yaparken nazik davranın ve siyah noktanın kökünden temizlendiğinden emin olun.

Siyah Noktalar için Doğal Maske

Siyah noktalar nasıl geçer sorusunun bir diğer cevabı da  kendinizin yapacağı doğal maskelerdir.  Örneğin size vereceğimiz doğal maske tarifleriyle cildinizde gözle gözükür iyileşmeler göreceksiniz.

Yulaf Unu Cilt Maskesi

Bir çorba kaşığı yulaf ununu bulamaç haline gelene kadar pişirin ve içine bir kaşık badem unu ekleyin. Bu karışımı yüzünüze her gün ovuşturarak uygulayabilirsiniz.

Limon Sulu Yoğurt Cilt Maskesi

Bir kase yoğurdun içine limon suyunu ekleyin. Bu karışımı yüzünüze temas ettirmeden bütün yüzünüze yayarak uygulayın. Belli bir süre sonra yüzünüzde kuruyan bu maskeyi ılık su yardımıyla yüzünüzden çıkarın. Limon suyu cildi dezenfekte ettiğinden sivilceleri kurutur ve siyah noktaların ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

Size önerdiğimiz bu maske seçeneklerini cildinizin temizliğinde günlük olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. ” Siyah noktalar nasıl geçer ”adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

siyah nokta maskesi

Sending
User Review
3.67 (3 votes)

You Might Also Like

2 Comments

  1. 1

    Yaz dönemi en ihtiyac olan konu. Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Limon yoğurt kürünü ıyğulayacagım

    • 2

      Leyla hanım olumlu geri dönüşleriniz için biz çok teşekkür ederiz. sevgi ve saygılarımızla, modalast

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>