Tıp Merkezi Vs Güzellik Salonu

tıp merkezi vs güzellik salonu

TIP MERKEZİ VS GÜZELLİK SALONU

Medikal ve sağlık alanında verilen hizmetlerdeki yasal boşluklar, insan sağlığı söz konusu olduğunda güzellik adına gerçekleştirilen uygulamalardaki hekimlerin ve estetisyenlerin uygulaması gereken prosedürlerin bir kenara bırakılarak, sürekli kendini geliştiren ve büyüyen güzellik pazarında önüne geçilemez şekilde büyüyen güzellik salonlarının çoğalmasına sebep oldu.

Bu kapsamda hizmet veren medikal estetik sertifikalı pratisyen hekimler, uzmanlıklarını tamamlamış dermatologlar, güzellik uzmanları ve plastik cerrahlar arasında; botox ve dolgu gerektiren gibi enjeksiyon gerektiren uygulamaların  ve lazerlerle yapılan cilt gençleştirme ve lazer epilasyon gibi uzman kişiler tarafından uygulanması gereken hizmetlerin kimlerin elinde olması konusu uzun zamandır tartışılan bir mevzudur. İnsan sağlığı göz önüne alındığında gerçekten işin uzmanına bırakılması ve bu konudaki tekelin merdiven altı güzellik salonlarının elinden alınmasının gerekliliğini savunan kesim de çok büyük diyebiliriz.

Günümüzde yetki alanını aşan güzellik salonlarının kullandığı eski teknoloji aletler, hijyenik olmayan ve kalitesiz malzemelerin yanında bir de salonlarında uzman hekim olmamasının sonunda ne yazık ki kötü sonuçlar doğabiliyor. Dolayısıyla gittiğiniz her yerde mutlaka uzman bir hekimin olup olmadığını sorun.

Verilen reklamlarda her türlü indirimin, kampanyanın ve sonsuz güzelliğin vaat edildiği güzellik salonlarında gerçekleştirilen lazer epilasyon, anti-aging uygulamaları, kılcal damar tedavileri, kimyasal peeling, botox, dolgu gibi hizmetlerin önce hijyenik koşulları kontrol edilerek hekim ve uzman kadronun kalitesine göre uygulanmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Fakat şu kesinlikle göz ardı edilmemelidir ki mutlaka ve mutlaka yukarıda saydığımız uygulamalar hekim kontrolünde çalışan ve bu konuda tecrübeli poliklinik, hastane, muayenehane gibi ortamlarda yapılmalı ve en önemli konu olan sağlık, birinci önceliğiniz olmalıdır. Dolayısıyla tıp merkezi en güvenilir ameliyatsız estetik alanlarından biridir.

tıp merkezi vs güzellik salonutıp merkezi vs güzellik salonutıp merkezi vs güzellik salonu

5
Sending
User Review
5 (5 votes)

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>