Saç Ekimi

saç ekimi yöntemleri

Saç ekimi

Kıl köklerinin deri altındaki bölgelerden alınarak saçsız alanlara saç ekilme işlemidir. En yaygın olan yöntem Fue yöntemidir. FUE yöntemi ile arka ense bölgesinden her iki kulak hizasından alınan saçlar, ekim işlemi yapılacak bölgeye nakledilir. Fue yöntemi ile saç ekimi lokal anestezi  ya da lokal anestezi+ sedasyon (hafif uykulu olma hali) altında gerçekleştirilen bir işlemdir.İşlem süresi ekilen greft sayısına göre değişiklik gösterir.

saç ekimi ni sadece erkekler mi yaptırabilir sorunuzu duyar gibiyiz. saç ekimi hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir. Seyrelmiş saçı olanlar,mantar ya da yara izi nedeni ile bölgesel kellik yaşayanlar da bu tedavi yönteminden faydalanabilir. Bu işlem için ense bölgenizdeki saçların önem taşıdığını belirtmek isteriz.

saç ekimi

Saç Ekim Yöntemleri

Saç ekiminin yöntemlerindeki temel farklılık kıl folikülleri’nin toplanma aşamasındadır. FUT yöntemi; Saç kökleri verici bölgeden bir bütün olarak bistüri yardımı ile alınır ve daha sonra ünitelere ayrılır.

FUE yöntemi;Saç kökleri özel bir motor yardımı ile 1-3 saç telini içeren üniteler şeklinde alnır. Bistüri kullanılmadığı için dikişle onarım da gerektirmez.

Saç Ekimi İşlemi Sonrası

Hastalar aynı gün özel bir bandaj ile taburcu edilir. Kişi günlük yaşamına işlem sonrasında dönebilmektedir. Saç ekimi sonrasında pansuman 2 gün sonra yapılmaktadır. Yani bu süreç oldukça rahat geçmektedir. Saç ekiminin yapıldığı yerin hijyenik olması önemlidir.

İlk 15-30 gün içinde işlem sonrası nakledilen saç köklerinin yüzde 80’i kökleri sağlam kalarak dökülür. Dinlenme dönemine geçen bu yeni köklerden yeni folikül büyümeleri 8 ila 12 hafta içerisinde gerçekleşecektir. 4. Ayda saçsız alan yeni foliküllerle kaplanır, nihayi sonuç bir yıl içerisinde alınır.

saç ekimi, steril şartlarda sağlanması gereken hem de doğal ve çekici bir görünüm için titiz bir planlama gerektiren estetik bir işlemdir. Bu uygulama mutlaka bir plastik cerrah kontrolünde ya da gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Her nereye gidiyorsanız gidin mutlaka saç ekimi yaptıracağınız yerde bir Plastik Cerrah olup olmadığını kontrol edin. 

Saç ekimi hekim / cerrah önerilerimiz ve hastane önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

İletişim

 

 

 

 

 

5
Sending
User Review
5 (4 votes)

You Might Also Like

2 Comments

 1. 1
  • 2

   Sayın Ahmet,
   yerden yere merkezden merkeze değişiyor. size önerimiz önce iyi bir doktor bulmanız. 3000 Tl ye de ekim bulabilirsiniz 20000 tl ye de lütfen fiyatlara aldanmayın. Formumuzu doldurursanız size detaylı bilgileri paylaşabiliriz. Sosyal medya üzerinden de mesaj atabilirsiniz.
   instagram : modala_st
   facebook: modalast
   twitter: modalast

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>