Gaz sancılarına ne iyi gelir?

gaz sancılarına en iyi gelen şey

Gaz sancılarına ne iyi gelir ?

Gaz sancılarına ne iyi gelir şeklinde sık gelen maillerinize istinaden araştırdık ve yeni makalemizle sizlerleyiz. Gaz sancılarına en hızlı pratik çözüm yolu olarak sizlerekimyon”u öneriyoruz.

Özellikle çocuklarda sıklıkla rastlanan gaz sancısı sorununa karşı kullanabilirsiniz. Bir kaşık anne sütüne( çay kaşığı) bir tutam (bir çimdik kadar) kimyonu karıştırın. Her gün periyodik olarak çocuğunuza verin. Bebeklerde de bu şekilde kullanabilirsiniz. Bunu en az 3 yada 4 gün tekrarlayın. Küçük yaş guruplarında, 0 ve 3 aylık bebeklerde sık görülen kolik ağrısına karşı bire bir bitkisel çözüm olarak da kullanabilirsiniz. Fakat kulandığınız doza çok dikkat etmelisiniz. Fazlası bebeğin ya da çocuğunuzun içtiği sütü acılaştırabilir. Daha çok etkili olması için fazla kimyon kullanımı kesinlikle ve kesinlikle yapmayın.gaz sancısına ne iyi gelir

Yetişkinlerde ve 12 yaş üstü çocuklarda nohut, kuru fasulye, bulgur, köfte ve diğer gaz yapan yiyeceklerin içerisine kimyon koyarak gaz sancılarınızı azaltabilir ve özellikle nohut ve kuru fasulyenin içerisine kimyon ekleyerek hayatınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 

Kimyonun su ile kullanımı

Gaz sancılarına ne iyi gelir dediğimizde yine yetişkinler için kullanılabilecek diğer bir alternatif; kaynamış suyun içerisine biraz kimyon atarak içmektir. Şişkinlik ve gaz sıkışıklıklarında kullanılan harika bir bitkisel çözüm yolu diyebiliriz. Et yemeklerinde ve et içeren yemeklerde de kimyonu eksik etmezseniz, yemek sonrasında oldukça rahat edebilirsiniz.

gaz sancılarına kimyon

Yürüyüş yapın 

Yemeklerinizi kimyonla tüketseniz bile baklagilleri tükettikten sonra mutlaka yürüyüş yapmaya özen gösterin. Bu vücudunuzun rahatlamasına ve bağırsaklarınızın harekete geçmesine yardımcı olacaktır. Eğer kış aylarındaysanız ve dışarıda soğukta yürüme şansınız yoksa, apartman merdivenlerinde in çık yaparak ya da evinizin bahçesinde dolanarak alternatif çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız için sayfamızdaki iletişim kısmından sorularınızı bize iletebilir ya da sosyal medya üzerinden bizlere mesaj atabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/modalastcom/

Instagram: https://www.instagram.com/modala_st/

Twitter: https://twitter.com/modalast

Google + : https://plus.google.com/+Modalastcom

Moda La ST

 

5
Sending
User Review
5 (6 votes)

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>