Göz Kapağı Estetiği

göz kapağı estetiği sağlıklı göz kapağı estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, üst ve alt göz kapaklarında yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan,

sarkan fazla cilt ve yağ torbalarının alınması işlemidir.
Hem erkek hem de kadınlar göz kapağı estetiği yaptırabilir.

Göz kapağı estetiği yöntemleri nelerdir?
Üst göz kapağı : Göz kapağı kıvrım bölgesinden yapılan kesi ile fazla deri, kas ve yağ torbaları alınır. Estetik bir şekilde dikilir. Dikiş yerleri zamanla kaybolur ve doğal görünüm elde edilir.

Alt göz kapağı estetiği : Kirpik diplerinden yapılan kesi ile fazla cilt, kas ve yağ torbalarına müdahale edilir. Eğer aşırı cilt fazlalığı yoksa işlem transkonjonktival (göz kapağının iç kısmından) olarak da gerçekleştirilebilir. Alt göz kapağı estetiği ameliyatı yanak bölgesinde sarkması olan hastalarda orta yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir.
Operasyon lokal anestezi veya lokal anestezi ve sedasyon (hafif uyku hali) altında, üst göz kapağı estetiği için yaklaşık 1 saatte, alt göz kapağı estetiği için yaklaşık 1.5 saatte tamamlanmaktadır.

Ameliyat sonrası süreç
Ağırlıklı olarak göz kapağı estetiği hastaları aynı gün taburcu olur. Dikişler 5 ila 7 gün sonra alınır. 2 gün sonra duş alınabilir. 1 haftanın sonunda şişlik ve morluklar da belirgin azalma görülür.
Eğer gözlerinin altında koyu halkalar mevcut ise lazer, kimyasal soyma gibi yöntemlerin eklenmesi ile bu koyu renkli halkalardan da kurtulmak mümkündür. Göz altı estetiğinden sonra iyileşme süreci tamamlandıktan sonra göz altı ışık dolgusu ile de morarıklardan kurtulunabilir.

 

Tüm sorularınız için bize cep telefonu numaranızı mesaj olarak gönderebilir ve sorularınıza ücretsiz çözüm bulabilirsiniz.

Facebook sayfamız: modalast

5

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>