Muz ile güzellik sırları

muz ile güzellik sırları muz ile güzellik sırları

Muz ile güzellik sırları

Her gün yeni bir güzellik ve sağlık reçetesi verdiğimiz köşemizde bugün Muz mucizesi var. İçerdiği B ve C vitaminlerinin yanı sıra Muz, sağlık ve afiyetin yanında kurumuş ciltlerimizi canlandırmakta da oldukça etkili. Bu yüzden sizler için muz ile güzellik sırları üzerine bir yazı hazırladık.

Güzelleşmek için ceplerinizi boşaltmanız gereken günlerin geride kaldığını söylersek şaşırır mısınız? Bunun yanında bir de artık gençleşmek ve güzelleşmek için o içeriği belli olmayan kimyasalları kullanmak zorunda olmadığınızı da söylersek peki? Evet, doğru okudunuz, şimdi size vereceğimiz güzellik reçetelerini eğer doğru bir şekilde uygularsanız cildiniz artık çok daha nemli ve çok daha genç gözükecek.

Parlak ve Pürüzsüz Dudaklar

Her kadın güzel olmanın en önemli sırlarından birinin parlak ve dolgun dudaklar olduğu sırrını çok iyi bilir. Bunun için de vereceğimiz tarif sonunda mükemmel dudaklar artık hayal olmaktan çıkacak. Bu mucizevi karışım ise şu şekilde; 1 adet muzu mutfak robotundan geçirip tamamen püre haline getiriyoruz. Daha sonra 1 çorba kaşığı eritilmiş balmumu, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 1/4 çorba kaşığı muz yağını iyice karıştırdıktan sonra sığacak bir kaba doldurun ve bir süre buzdolabında kıvamını almasını bekleyin. Kısa beklemenin sonunda tamamen sağlıklı ve güzel kokulu dudak parlatıcınız kullanıma hazır.

Muz İle Yüz Maskesi

Bundan 20 sene önce bugün güzelliğe olan etkilerini konuştuğumuz muzun lüks ve tüketilmesi güç bir meyve olduğunu maalesef biliyoruz. Hatta hatırladığım bir hikâye var; bir tanıdığımın küçük oğlu, bir gün annesinin peşinde pazarda gezerken annesinin taşıması için verdiği bir kilo muzu eve gitmeden bitirip çöplerini de taşıdığı torbanın içine atmış, eve gidince de annesine ve kardeşlerine yaşattığı büyük şok ile bugün hala gülmemi sağlayan bir enstantane yaşatmış bulunuyor. Şu an ise yapmış olduğum araştırmalar sonucunda eğer ki bu küçük çocuk o zamanlar o yemiş olduğu muzların çok az bir kısmı ile birazdan size söyleyeceğim reçete ile kendi cildine uygulamış olsaydı şu an gözlerinin etrafında o kırışıklıkları olmayabilirdi. (O kendisini çok iyi biliyor) 🙂

Neyse, gelelim maskemizin tarifine ve uygulamasına; 1 adet muzu iyice eziyoruz. Daha sonra ise bir fincanın çeyreği kadar yoğurt ve 2 çorba kaşığı bal ile iyice karıştırıp cildinize uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika geçtikten sonra ise yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve göreceksiniz ki yapmış olduğunuz bu karışım cildinizde adeta bir botox etkisi göstermiş.

Muz İle El ve Ayak Bakımı

 

Muz ile güzellik sırları saymakla bitmiyor. Şimdi de günümüzde yalnızca kadınların derdi olmayan el ve ayakların bakımının öneminden bahsedeceğim; elbette onları yumuşak ve nemli tutabilmek çok önemli diye düşünüyorsunuzdur. Hele ki geride bırakmaya hazırlandığımız soğuk ve buz gibi kış aylarının sonunda yaza güzel bir el ve ayak ile girmek dediğimizde hepinizin dört gözle artık şu tarifi ver dediğinizi duyar gibiyim.

Çok kolayca bir araya getirip uygulayacağınız bu karışımın içine ise daha önce de büyük bir mucize olarak bahsettiğimiz limon ile muzu bir arada kullanacağız. Öncelikle 1 adet limonu iyice sıkıp suyunu çıkardıktan sonra 1 adet muzu ezip iyice karıştırıyoruz ve elimizdeki bu macunumsu kıvamdaki karışımı ayaklarımıza iyice yedirip uyguluyoruz. 15-20 dakika bekledikten sonra ise ılık bir su ile yıkadıktan sonra görüyoruz ki artık yumuşacık el ve ayaklar artık yaza hazır.

Evet, gördüğünüz üzere hepimizin gündelik hayatta sadece yiyecek ya da içecek olarak kullandığımız sağlıklı ürünler, herkesten ölesiye saklayacağımız muz ile güzellik sırları mız da olabiliyormuş. Sonuç olarak ise muz alın, yiyin, güzelleşin.

Muz ile güzellik sırları saymakla bitmiyor.

 

5
Sending
User Review
5 (4 votes)

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>