Adım Adım Jennifer Lopez Göz Makyajı

ADIM ADIM J-LO MAKYAJI

 

Herkesin ilham aldığı, tarzını, stilini, makyajını veya bakımını beğendiği bir ünlü vardır. Eminiz ki Jennifer Lopez de bu ünlülerden biri. Bu yüzden bu hafta da Dünya’nın en popüler starlarından olan Jennifer Lopez’in göz makyajının nasıl yapıldığını anlatacağız.

( yukarıda adım adım uygulama görselini inceleyebilirsiniz.)

 

1- İlk olarak yağlı göz farlarını tercih etmemelisiniz. Fon olarak sürdüğünüz açık bej veya açık gri tonlarındaki bir farla, göz şeklinize çekim gösterecek şekilde uygulayan    ( resim 1) Jennifer Lopez bunun için Loreal’in gri ve siyah tonlu far paletini kullanıyor.

2- Paletinizdeki orta tonlardaki gri far ile üst göz kapağınızın ortasından dışına doğru hafif fırça darbeleriyle vurgulamalar yapmaya başlayın. Bunu yaparken kesinlikle yoğun bir katman uygulamayın çünkü Jennifer Lopez göz makyajının temel vurgu noktası bu renk değildir. Bu ara tonlar sadece tonlamaya yardımcı olur ve renkler arası geçişi yumuşatır.

3- Yapmış olduğunuz gri gölgelemenin üzerine daha yoğun fırça darbeleriyle smoke bir siyah far uygulaması yapın. ( buhulu bir bakışa sahip olmanızı sağlayacaktır.) Göz kapaklarınızın dış köşelerine geldikçe uygulamayı yoğunlaştırmalısınız. Aynı zamanda 1. sırada göz altlarına yapmış olduğunuz açık gri fonun üzerinden hafifçe siyah farınızla dokunun. Daha sonra temiz bir fırça ya da kuru bir kulak pamuğu yardımıyla altta biriken siyah toz far tanelerini dağıtın. Göz altlarında bulunan makyaj en çabuk akma özelliğine sahip olduğu için bu alt makyajınızı sabitler.

4- Gözlerinizi daha ferah ve aydınlık göstermek için resim 4 teki gibi beyaz ( hafif sedefli olabilir) bir far uygulayın. Bu uygulamayı yaparken yoğunluğu kaş altı sınırına ve göz pınarınızın olduğu bölgelere uygulamalısınız. Uygulamanın ardından fırçanızda kalan hafif beyaz farı koyu bölgelerin uçlarına karıştırarak tonlamalı bir geçiş yapabilirsiniz.

5- Göz pınarınızdan ince bir şekilde başlayarak şakaklarınıza doğru eye liner çekin. Bu işlemi göz kenarlarınızın birleşim yerine gelmeden göz kirpik çizgisini takip ederek uygulamaya devam edin. ( resim 5) Unutmayın ki Jennifer Lopez genellikle gözlerini buhulu makyajla belirginleştirir. ( göz kalemi / eye liner ile değil)

Göz makyajınızı en sevdiğiniz maskarayı kirpiklerinize uygulayarak bitirin

Bu tonlamalar için LOréal Paris yanılmaz Göz Farı Crayon veya NYX Jumbo Eye Pencil, öneririz. Jennifer Lopez yanaklarındaki bronz parlak görünütüyü Loreal’in Glam Bronze allığını kullanarak yakalıyor.
Eğer gerçekten J.Lo görünümü istiyorsanız sizde parıltılı bronzlaştırıcıyla yüzünüzü pürüssüzleştirebilirsiniz.

Adım adım Jennefer Lopez göz makyajında önerdiğimiz ürünler ağırlıklı olarak Loreal’in. Kendisi de Marka yüzü olduğu için bu markayı kullanmayı tercih ediyormuş.

jennifer lopez makyaj ürünleri

JENNİFER LOPEZ’İN KULLANDIĞI MAKYAJ ÜRÜNLERİ

Jennifer -Lopez- makyajı

J-LO NATURAL SMOKE MAKE UP

jlo göz makyajı

J-LO BRONZE MAKE UP

 

jlo makyajı mdlst

J-LO DARK SMOKE MAKE UP

Sending
User Review
4.75 (4 votes)

You Might Also Like

2 Comments

  1. 1
    • 2

      Değerli okurumuz Dreammakeup,
      Simli farda uygulayabilirsiniz. Simli tonları ağırlıklı olarak şakaklarınıza doğru kullanırsanız, daha etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>