Kahve Maskesi İle Güzelleşin

Türk Kahvesi Maskesi ile Güzelleşin

KAHVE MASKESİ İLE GÜZELLEŞİN

 

kahve maskesinin dünyada yeni yeni popüler olmaya başladığı düşünülse de,  gerçekte öğütülmüş  kahve çekirdeğiyle yapılan maskeler Güney Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde,  Türk kahvesi çekirdeği ile yapılan maskeler de ülkemiz de çok uzun süredir cilt bakımında kullanılmakta.

Kısaca kahve maskesi nin cilde faydalarından bahsetmek gerekirse;

Kahvenin cilde en önemli faydası uygulanan bölgeyi sıkılaştırma üzerindeki etkisidir. Ayrıca yüzünüzdeki soluk görüntüyü ayda 2-3 kez uygulayarak, daha canlı ve parlak bir görünüm dönüştürebilirsiniz.

Epidermis üzerinde oluşan ölü hücreler belirli bir yaştan sonra kendini yenileyemez. Ve cilt üzerinde koyu renkli lekelerin oluşmasına neden olur. kahve tozu ile haftada 1 Bir kez peeling yapılması , düzenli kullanım sonrasında ölü cilt hücrelerini yok edip lekelerin görünümünün azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

kahve maskesi modalast

Gözaltı morlukları ise ayrı bir sorundur. Genellikle genetik özelliklerin bir sonucu olarak ortaya çıkar .Ama bazen de  stres, uykusuzluk, kötü beslenme gibi faktörler göz altı morluk oluşumunu arttırmaktadır. Bunun için ne yapabiliriz? Tabiki kahve bu morlukların tamamen ortadan kalkmasını  sağlamaz ama gözaltı morluklarının  kötü  görünümlerini azaltır ve şişliği alır. Bunun için hazır kahveyi iyice ezerek toz haline getiriyoruz.Bu tozun içine  bir kaç damla su ekleyerek kahve maskesi ni iyice karıştırıyoruz.Göz altlarınıza sürerek 5 dakika bekliyoruz.

türk kahvesi maskesi

Seul Ulusal Üniversitesi’nde 1981 yılında yapılan kahve ve cilt arasındaki ilişki ile ilgili bir araştırmanın sonucunda , çeşitli cilt hastalıkları ve alerji nedeniyle oluşan çeşitli cilt kızarıklıklarını ve lekelerini hafifletmek için kahvenin  kullanılabileceği ortaya çıkmıştır.

Cildinizdeki renk tonlarının ve ölü hücrelerin birikmesiyle meydana gelen lekelerin giderilmesi için cildinize kahve maskesi yaparken uzun süreli düzenli bir kullanım sonrasında sonuç alınacağını söylemiştim. İstediğiniz sonuca ulaşıncaya dek istenmeyen lekelerin giderilmesindeki bir numaralı arkadaşım Cecile No Transfer Matte Performance Foundation ! Bu yolda yanımdan ayırmadığım ipeksi yapısı ile ağırlık hissi yaratmayan ve adeta doğal bir porselen görünümü veren bu ürünü denediğinizde sizde yanınızdan ayıramayacaksınız.

no transfer matte fondoten

You Might Also Like

10 Comments

 1. 1
  • 2
  • 3

   Değerli Moda La ST okurumuz Zeynep,
   Ürünün içerisinde kahve yok ama çok güzel kapatıcı özelliği var. Tavsiye ederim
   ST

 2. 4
 3. 6

  Cecili sürekl soruyorum ama hiç bi yerde satılmıyor. nerden alıcam ? baya da övmüşsünüz deneyelim dedik bulamadık. siz satıyor musunuz ?

 4. 8
 5. 10

  Bende aynı soruyu sordum. Uygulamalarınızın hepsinden çok memnun kaldım. Denemek istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>