Neden Kapsülde Bakım Ürünleri

Neden Kapsülde Bakım Ürünleri

Neden Kapsülde Bakım Ürünleri

Marketlerde, beauty center’larda sık sık gördüğümüz minik rengarenk kapsüller neler? Son zamanlarda neden kapsülde bakım ürünleri hemen hemen her mağazada karşımıza çıkıyorlar? Bugün ki  makalemizde kapsüller ve kapsül serumlara yer vereceğiz.

Git gide trend olan kapsüldeki bakım ürünleri ve kapsül serumlar aslında tüketici kullanımına daha fazla yardımcı olmak amacıyla üretilmeye başlanmıştır. İş kadınlarının ya da iş amaçlı  sık sık seyahat etmesi ve valizlerinde her gün bakım ürünlerini taşıyamıyor olması bunun için başlıca sebeplerinden biri. Watsons, Gratis, Rossman gibi güzellik ve bakım ürünlerinin satıldığı tüm mağazalarda neredeyse krem ya da sıvı bakım ürünlerinde azalma görüyoruz. Bu ürünleri hem seyahetler taşıması zor ve bagajlarda ağırlık işgal ediyorlar hem de havaalanı geçişlerinde x ray kontrollerinde ve güvenlik aramalarında akışkan madde yasağından tüm ürününüze el konuluyor. Bu da zamanla ciddi anlamda maddi kayıplara sebebiyet veriyor. Büyük markalar ürünlerinin küçük seyahat boylarını çıkarmış olsa da bir çok marka bu hizmeti sunabilmiş değil. Yanımızda taşımak için üretilen içleri boş seyahat kapları, ürünleri aktarmak için güvenli ve hijyenik olmuyor. Özellikle cilt bakımı için kullanılan bir çok ürünü farklı bir kaba aktarıp kullanımını önermiyoruz. Şişe tarzındaki uzun flüt kapların temizlemesi ve steril hale getirmesi oldukça zor olduğu için mikrop ve bakterilerin çok daha kolay kaplarda üremesine sebebiyet vererek, yüzünüze süreceğiniz ürünlere mikrop bulaşmasına sebebiyet veriyor. Yani Neden Kapsülde Bakım Ürünleri sorusuna yanıt olarak taşıma kolaylığını başlıca sayabiliriz.

Diğer bir yandan kapsülde bakım ürünlerinin satışa çıkıp tercih edilmesinin sebebi ise; üretilen kapsül serumların tek seferde yeterli dozda kullanıma ayarlanması. Bu şekilde doğru ve yeterli dozdaki bakım ürününüzü cildinize ya da saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu da sizi alerjik reaksyonlara karşı daha temkinli olmanızı sağlar. Zaman zaman fazla kullanılan ürünler cilde aşırı dozdan yarar yerine zarar verebiliyor. Bu da bize Neden Kapsülde Bakım Ürünleri ni tercih etmemiz gerektiğini açıklıyor.

Son olarak bu ürünlerin kullanım açısından kolaylığından bahsetmek istiyorum. En basiti akşam misafirliğe gittiğinizde zamanında uygulamanız gereken bir ürünü kolayca çantanızda ya da ilaç kutunuzda bile taşıyarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Kapsülde Bakım Ürünleri küçük jelimsi kıvamda ayrı ayrı üretildiği için her bir kapsülde kullanmanız gereken vitamin, ve bakım oranı aynı miktarda yer alır. Bu da kullanım periyodunuzda aynı oranda bakım uygulamanızı sağlar. Son zamanlarda bir çok süpermarkette bile yer alan bu minik kapsüller kullanım kolaylığı açısından tüm kesime hitap etmekte. Aman dikkatli olun, küçük çocukların oldukça dikkatini ve ilgisini çektiği için oyuncak olarak kullanımına sebebiyet vermeyin.

5
Sending
User Review
5 (5 votes)

You Might Also Like

4 Comments

 1. 1

  sizce bu ürünleri nereden almalıyız ? Birkaç yer önermişsiniz ama süpermarketler daha uygun olabiliyor. En uygun fiyatlıları hangisi ?
  Teşekkürler

  • 2

   serpil k merhaba,
   Mgros ya da kipalardan alabilirsiniz . Ayrıca en uygun fiyatlı ürünler genelde #Rossman ‘da oluyor. Migrosta özel günlerde indirime giriyor. özel günleri takip edipen uygun fiyatlısını oradan alabilirsiniz.
   sevgiler
   ST

 2. 3
  • 4

   Merhaba Gaye,
   Kapsüllerin içeriği daha yoğun besinlerle zenginleştiriliyor. Ama gramaj olarak likitlerden daha düşük aynı fiyata daha az almış oluyorsunuz ama besin değeri daha yüksek olduğu için birbirlerini dengeliyorlar. uzun zamanlı kullanım ya da kısa zamanlı kullanımı düşünerek değerlendirebilirsiniz.
   Sevgiler
   Moda la ST

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>