Vaseline Aloe Soothe

Vaseline Aloe Soothe 

Değerli okuyucularımız, bu haftalık ürün inceleme ve değerlendirme bölümümüzde Vaseline Aloe Soothe Sprey ürününü inceleyeceğiz. Ekipçe yaptığımız değerlendirme sonucunda Vaseline Aloe Soothe ‘nin hem olumlu hem de olumsuz yönlerinden bahsedeceğim.

Dokusu:

Öncelikle Vaseline Aloe Soothe dokusu o kadar yumuşak ve soft ki kullandıkça daha da çok kullanma isteği uyandırıyor içinizde. Cildinize sıktığınızda yumuşak ve fresh bir his bıraktığı için kullanma isteği de yaratıyor. Dokusu çok ince ve light. Dolayısıyla cildiniz kolayca emiyor. Şişenin üzerinde yer alan ”light – rich” kısmından yoğunluk derecesini anlayabiliyorsunuz. Sprey formatlarda genellikle light seçeneğinde oluyor.

Şişe yapısı ve kullanımı:

Vaseline Aloe Soothe Sprey formatında olduğu için eşit dağılımlı kremi sıkabilmeniz sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Sıkmalı gibi bir anda ürün fışkırması yaşanmıyor. Tüm vücudunuza istediğiniz şekilde sıkarak eşit oranda bir dağılım sağlıyor. Ayrıca ürünün yapısının ince olması da ürün fışkırma noktasında tıkanıklık ya da donma olmamasına sebebiyet veriyor. ( Malum hepimizin en nefret ettiği durum, bu yüzden kaaaçç tane ürün atılmıştır kim bilir… 🙂 )

Şişe 190 ml ‘lik. Boyutuna göre de ağırlığı hafif. Yazın plaja giderken çantanıza atıp, kolayca taşıyabilirsiniz.

Kokusu:

Ürünün kokusu diğer Vaseline ürünlerine göre çok hoş. Bu yüzden özellikle Vaseline Aloe Soothe ürününü değerlendirmek istedim. Çok hafif ve fresh bir kokusu var. Cildinizi canlandırdığını hissettiriyor. Parfümsel anlamda da kokunun üzerinde uzun süre kaldığını hissedebilirsiniz. Vaseline Aloe Soothe adında da geçtiği gibi Aleo Vera’lı. Fakat kakaolusunu önermiyorum. Kullanım sonrası bir süre sonra ağır gelip baymaya başlıyor.

Etkisi:

Vaseline Aloe Soothe ‘nın etkisi diğer yoğun nemlendiriciler kadar kuvvetli değil. ( Neutrogena’nın yoğun nemlendirme ürünleriyle karşılaştırılamaz) İnce bir dokusu olduğu için hızlı emilmeyi sağlıyor. Düzenli kullanımda yoğun kremler gibi etkisini gösterir. Yoğun kremleri kullandığınızda bir süre emilimini beklemeniz gerekiyor. Bu da zaman ve kullanım açısından problem yaratabiliyor. Kıyafetlere bulaşma, aşırı yağlandırma, el yıkansa da gitmeyen kayganlık hissi vb. sorunları yaşamıyorsunuz. Hızlıca sıkıp, elinizle kolayca yaydıktan sonra tüm hayat devam edebiliyor 🙂 Ben gün arası ellerimde bile kullanıyorum. Emilme süresi 10 saniye diyebilirim.

Kullanım alanı :

Günlük bakım için çok beğendiğim bir ürün oldu Vaseline Aloe Soothe sprey. Düzenli olarak kullanılırsa yoğun kremler gibi etkisini hızlıca gösteriyor. Diğer bir yandan yazın havuz ya da deniz sonrasında da cildinizi rahatlatmak için plajda da kullanabilirsiniz. Bu anlamda yoğun kremlere göre çok avantajlı yağlandırma yapmıyor. Üzerine güneş kremini de kullanabiliyorsunuz.

Aynı ürünün krem formatı da var ( spreysiz sıkma formatı). Kokusu aynı, kokunun kalıcılık oranı da fakat daha yoğun bir kıvama sahip olduğu için daha çabuk yağlanma yapıyor. Bu formatı günlük olarak önermiyorum. Hangisi daha iyi derseniz kesinlikle Vaseline Aloe Soothe Sprey ürünü. 🙂

Sonuç olarak günlük bakımınız için tavsiye ettiğimiz güzel bir ürün. Mutlu bakımlar dileriz.

Sevgiler

Modalast

vaseline aleo soothe sprey

vaseline aloe soothe sprey

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>