Dermatoloji Uzmanı Dr. Fahrinnur Yılmaz Öneriyor

fahrinnur yılmaz modalast fahrinnur yılmaz kış dönemi ciltler için

Dermatoloji Uzmanı Dr.Fahrinnur Yılmaz Öneriyor

Sizler için çok özel bir röportaj gerçekleştirdik. Dermatoloji Uzmanı Dr. Fahrinnur Yılmaz içinde bulunduğumuz kış aylarında, cildimiz için  dikkat etmemiz gereken önemli uyarılardan bahsetti. Sadece yaz aylarında kullanımını bildiğimiz güneş kremlerinin aslında kış aylarında da kullanımının çok önemli olduğunu vurguladı.

Soğuk kış aylarını girdiğimiz bu günlerde hassas olan cildin, yaz aylarında güneşin oluşturduğu hasarı gidermesi için özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Kış aylarında cildin neme ihtiyaç duyduğunu ifade eden Dermatoloji Uzmanı Dr. Fahrinnur Yılmaz, “Soğukların başlamasıyla birlikte kapalı ayakkabıların giyilmesi, ayaklarda oluşan mantar hastalığını arttırıyor. Gençlerin en büyük sorunu olan akne de kış aylarında artabiliyor. Özellikle sonbahar ve kış ayları cilt hastalıklarının arttığı aylar” dedi.

Kış aylarında herhangi bir cilt problemiyle karşılaşılmaması için gıda alışkanlıklarına da dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Uzmanı Dr. Fahrinnur Yılmaz, “Mayalı yiyecekler, mayalı içkiler ve kafeinin bazı hastalıkları arttırdığı biliniyor. İzmir ve Ege Bölgesi güneş ve nem açısından uygun. Belli bir yaşın üzerinde olan kişilerde cilt kuruluğu oluşuyor. Özellikle kadınlarda östrojen dengesinin düşmesiyle oluşan cilt kuruluğu en büyük problem bu anlamda. Cildin nemlendiricilerle kontrol edilmeleri gerekiyor” uyarılarında bulundu. Aynı zamanda bu süreçte bol bol nemlendirici kullanılması gerektiğini belirten Uzmanı Dr. Fahrinnur Yılmaz, ”Cildin her zaman neme ihtiyacı vardır.” dedi
Cildi soğuğun olumsuz etkilerinden korumak için mutlaka deriyi beslemek gerektiğini ifade eden Uzmanı Dr. Fahrinnur Yılmaz, “Cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak gerekiyor. Kış geldi güneşin zararı olmaz diye düşünülmemesi gerekiyor. Güneş koruyucular, D vitamini alınımı da engellemiyor. Kış aylarında da iyi bir güneş koruyucunun günde bir kez kullanılması gerekiyor. Güneş koruyucular hem nem dengesini sağlıyor hem de güneşin zararlı etkilerini engelliyor” diye konuştu.

Röportajımız sırasında Dr. Fahrinnur Yılmaz benim de cildimi inceledi. Gelen soğuklar sebebiyle kuruluk ve tahriş belirtilenin başlangıç döneminde olduğumu belirtirken, güneş koruyucu kremler ile cildimi gün boyu nemlendirebileceğimi söyledi.

Uzman Dr. Fahrinnur Yılmaz ‘a içinde bulunduğumuz kış ayları için, bizlere vermiş olduğu önemli bilgi ve uyarılar için teşekkür ederiz.

Kendisiyle iletişime geçmek isterseniz iletişim bölümümüzden randevu alabilirsiniz.

Moda la STUzm. Dr. Fahrinnur Yılmaz

5
Sending
User Review
3.71 (21 votes)

You Might Also Like

2 Comments

 1. 1
  • 2

   Emrah Bey,
   Haberimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı esas biz teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla,
   Modalast

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>