Sağlıklı Bronzlaşma Yolları

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin İp Uçları

Sağlıklı Bronzlaşma Yolları

Yazın birçok bayanın hayali bronzlaşmaktır.Bu durumda en önemli şey, sağlıklı bronzlaşma yolları nın önemini bilmek… Fakat açık tenli bayanlarda koyu renk pigmentleri az olduğu için, koyu tenli bayanlara göre bronzlaşmaları daha zordur.  Önce kıpkırmızı olup sonra kararırlar fakat istenilen bronzluğa genelde ulaşamazlar. Şimdi sizlerle istenilen bronzluğa sağlıklı olarak ulaşmak için güneşlenme konusunda yapılan hataları ve ip uçlarını paylaşmak istiyorum…

SAĞLIKLI BRONZLUK İÇİN İP UÇLARI

 

1)Güneş faydalı olduğu kadar zararlıda!

Güneş ışınlarına yanlış zamanlarda ve bol miktarda maruz kalan cildimizde istemediğimiz değişiklikler görebiliriz.Sonucunda oluşan aşırı derece yanmalar, güneş lekeleri ve cilt kanserleri , güneşin bilinen tehlikeli özellikleri… Bu yüzden bronzlaşmaya güneşin en yakıcı olduğu saatlerde değil, öğleden sonra çıkmaya özen göstermelisiniz.

2)Bronzlaşma konusunda sabırlı olun

4-5 gün içerisinde bronzlaşmak yerine her gün azar azar güneşlenerek bronzlaşmak vereceğiniz en doğru karar olacaktır. Özellikle uzun süreli bir tatile çıktığınızda bir anda bronzlaşmak adına yapacağınız güneşlenme seanslarınız kızarma ve soyulma gibi sonuçlar doğurabilir…

3)Cildimiz için en büyük tehlike SOLARYUM!

Her ne kadar kişinin cilt tonuna göre farklı uygulama yapılsa da, solaryum seansları cildinize ciddi zararlar verir. Hele ki birkaç gün tatilde yandıktan sonra solaryuma girip bronzlaşma düşüncesi , cildinize yapılan en zararlı işlemlerden biri olur. Bu maddeyi en önemli sağlıklı bronzlaşma yolları na ekleyebiliriz.

4)Güneşlenmek için kumsalda uzanmanıza gerek yok…

Kumsalda öylece yatıp bronzlaşmayı beklemek çoğu zaman sıkıcı ve bunaltıcı olabiliyor. Sağlıklı ve daha hızlı bronzlaşmak için bol bol hareket edin… Yüzün,denizde top oynayın veya boydan boya kumsalda yürüyün Bu aktiviteler ile hem zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız hem de vücudunuzun her yeri eşit derece yanmış olacak. Tabi ki bunun için kıyafet seçimlerini de doğru yapmamız gerekli.

5)Koruyucu kremleri ihmal etmeyin!

Bronzlaşmak uğruna en çok ihmal edilen şeylerden biri koruyucu krem kullanmak. Cildinize bir bebeğin cildi gibi hassas davranmanız gerektiğini unutmamalısınız. Koruma faktörleri cildinizi,güneşin zararlı ışınlarına karşı korur ve sağlıklı bronzlaşmanızı sağlar. Güneşlenmenin ilk günlerinde yüksek faktörlü güneş kremleri ile başlayıp daha sonra derecesi daha düşün güneş kremleri kullanmak sağlıklı bronzluk açısından çok önemli bir etkendir.

6)Güneş yağı seçiminizi doğru yapın!

Yaz geldiğinde güneş yağları da raflarda yerlerini alır. Peki,güneş yağı alırken neye dikkat etmeliyiz? Tabi ki içerisinde bulunan bitkisel özlere! Havuç,kakao,Hindistan cevizi yağlarını içeren yağlar hem cildinizle dost olacak hem de hoş bir koku sağlayacaktır. Bir yandan cildinizi besliyor ve nemlendiriyor olmasının önemini de belirtmeden geçmek istemiyorum. Yazın cildimiz tuzlu su ve havuzda oldukça çabuk kurur.Bu yüzden cildinize göre bitkisel özlü güneş kremlerini seçip, bir yandan da besliyor olmanız çok önemli.

7)Güneş sonrası bakımına dikkat!

Güneşe maruz kalan cilt gerilir. Bu yüzden güneşlendikten sonra nemlendirici ve serinletici güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Duştan sonra süreceğiniz güneş sonrası kremleri hem bronzluğun daha uzun süre kalmasını sağlar hem de cildinizdeki soyulma gibi durumları önlemede etkili olur.

Bu anlamda size önerebileceğim en iyi markalardan biri Hawaiian Tropic. Hem hoş kokularıyla cildinizde güzel bir koku bırakıyor hem de bitkisel özlü yapısıyla güneş ve denizde kuruyan cildinizi nemlendiriyor. Tabi en önemlisi de kalıcı bronzluk konusunda çok etkili. Özellikle Türkiye’de üretilen markalar arasında sizlere bir numaralı tavsiyemiz Hawaiian Tropic ürünleri. Güneş sonrasında bile cildimi rahatlatmak için kullanabiliyorum. Bu ürünlerin diğer güzel yanı da dünya cilt kanseri vakfı tarafından onaylı olması…

Aşağıda favori ürünlerini bulabilirsiniz. Ben genelde 15 faktörlü ürünlerini tercih ediyorum.

bronzlaşma ip uçları

 

5

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>