Günümüzün Mucizesi Limon

Günümüzün mucizesi limon

Günümüzün Mucizesi: Limon!

Bu günlerde havaların bir ısınıp bir soğumasından dolayı gribal enfeksiyon herkesi etkisi altına almaya başladı. Herkesin de bildiği grip ve nezlenin en büyük düşmanı ve hastalıktan kurtulmanın en büyük ilacı C Vitaminidir. Bu aşamada size müthiş bir tavsiyemiz var. Günümüzün mucizesi limon!

C Vitaminini sadece portakaldan alıp hastalıklardan kurtulacaklarını düşünenlere ise değişik bir haberimiz var.

Öncelikle limonun sadece limonata da ve yemeklerde kullanıldığını unutun. İnsan derisinin emiş gücü olduğu için hasta olduğumuzda veya olmaya yakın olduğumuzda limonu ayak ve topuklarımız öncelikli olmak üzere vücudumuzun üşüyen yerlerine masaj şeklinde 10-15 dakika uyguluyoruz. Ertesi gün göreceksiniz ki gribal enfeksiyonu çok hızlı bir şekilde atlatmışsınız.

Gribal enfeksiyonu atlamanıza yardım etmesinin yanında limonun başka bir mucizesini daha sizlere aktaralım. Şöyle ki ayakların üşümesi durumunda limonu masaj şeklinde uyguladığımızı az önce söylemiştik, bu uygulanan limon bir süre sonra fark edeceksiniz ki ayaklarınızı fark edilir düzeyde ısıtacak ve üşüme hissinin kaybolmasına sebep olacak.

Günümüzün Limon mucizesini daha da genişletecek olursak, tuz ve karabiber ile karıştırarak gargara yaptığınızda ya da içtiğinizde gribal enfeksiyondan kurtulmanızı sağladığını yine göreceksiniz.

Diyelim ki burnunuz tıkandı ve nefes almakta zorlanıyorsunuz, bu halde nefessiz kalıp sinirlenmenize de hiç gerek yok. Çünkü pamuklardan iki tane küçük topçuk yaparak üzerine limon uygulayıp burun deliklerinize uyguladığınızda göreceksiniz ki burnunuz kısa bir süre sonra açılacak ve rahat nefes almaya başlayacaksınız.

Bilim adamlarının araştırmaları gösterdi ki limon insanoğlu için çok önemli bir şifa kaynağıdır ve gün geçtikçe daha yeni faydaları gün yüzüne çıkmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse; gribal enfeksiyonun en korkulu rüyası, üşüyen ayakların ve ellerin dostu, burun tıkanıklığını gideren en kuvvetli ilaç ve hanımların en sevdiği özelliği olan zayıflatıcı özelliğinin yanı sıra aklınıza gelebilecek her türlü alanda limonun etkisini gözlemlemek mümkün.

Unutulmamalıdır ki  tansiyon ve kan hastalarının her hangi bir yan etkiye karşı doktorlarına danışıp bu şekilde limonu tüketmeleri önerilmektedir.

Not: Grip olmadan önce günlük olarak tükettiğiniz nane ve limon çayı sizi harika bir şekilde zinde tutacaktır.

Sending
User Review
5 (5 votes)

You Might Also Like

3 Comments

  1. 1
  2. 2
    • 3

      Merhaba ayşegül hanım yazmış olduğumuz e mail adresinden ya da sayfamızın iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler modalast

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>