Yeşil çay ile zayıflama

yeşil çay ile zayıflama şok

YEŞİL ÇAY İLE ZAYIFLAMA

Son yıllarda kadınların zayıflamak için başvurduğu milyonlarda çözümün içinden en çok işe yarayanların başında gelen yeşil çay ile zayıflama ‘yla bugün karşınızdayız. Yeşil çayın mucizevi faydaları zayıflama konusundaki etkisi gözle görülür şekilde fazla.

Bu sağlıklı çayın geçmişten günümüze uzanan hikayesini duyunca ise şaşıracak hatta saygı duyacaksınız diye düşünüyorum. Hikayeye göre, yeşil çay bitkisinin bir yaprağı o dönemin Çin İmparatorunun önünde kaynamakta olan kazana düşer ve Çin Hükümdarının bu çayın tadına bakmasından sonra bu çay yaklaşık 5000 yıldır yani günümüze kadar popülerliğini korur ve tüm dünyada bir fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerler.

Yeşil çay ile zayıflama ‘nın yanı sıra yeşil çayın kolestrolden diş sağlığına, tansiyondan şeker hastalığına, ve daha önemlisi kanserin yayılması veya tamamen önlenmesi üzerine çalışmaların da devam ettiğini varsayarsak, faydaları sayılamayacak birçok alanda tedavi ve rahatlama çayı olarak ayrıca kullanıldığını biliyoruz.

Yeşil çayın bu yazımızdaki yeri ise hanımların dikkatini en çok çekecek konu olan zayıflama olduğunu belirtmeliyiz. Yağ yakımında inanılmaz etkileri gözlenen yeşil çay, her zaman açık olan iştahlarımızı bastırırken vücudumuzda depolanan fazla yağları yakar ve vücudun ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri tedarik eder.

 

Zayıflama kürü, yeşil çay dedik, tarihini anlattık ama hala tarifi vermedik dediğinizi duyar gibiyiz. Gelelim şimdi bu mucizevi çayın içinde bulunduğu kürün içeriği ve nasıl yapıldığına;

İçindekiler:

  • 1 litre kaynar su
  • 4 tatlı kaşığı yeşil çay
  • 1 limon
  • 2 şişe maden suyu

Nasıl Yapılır?

Yeşil çay ile zayıflama : Kaynamakta olan 1 litre suyumuzun içine 4 tatlı yeşil çayımızı atıp 10-15 dakika kadar demlenmeye bırakıyoruz. Demleme işleminden sonra limonumuzu sıkarak kabukları ile birlikte çayımızın içine atıyoruz. Kabukları ile dedik çünkü kabukların burada üstlendikleri çok önemli bir misyon var. Buradan sonra ise mineral deposu olan maden suyumuzu da ekleyerek tüm bileşenleri bir araya getirmiş ve çayımızı hazır etmiş bulunuyoruz. Buradan sonrası ise düzeni bozmadan oda sıcaklığında beklettiğimiz yeşil çayımızı öğün aralarında tüketiyoruz. Eğer bu vermiş olduğumuz tarifi her gün uygularsanız fazlalıklarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Son olarak, günde 2 bardak yeşil çay tüketmenin akciğer kanserine yakalanma riskini %18 oranında azalttığını belirtir, iyi zayıflamalar dileriz.

yeşil çay ile zayıflama

5
Sending
User Review
5 (6 votes)

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>