Evden al sat kendi ticaretini yap

evden al sat kendi ticaretini yap

Evden al sat kendi ticaretini yap

Bu haftada ki yazımızda son zamanlarda Türkiye’de de oldukça yaygınlaşan ‘‘Evden al sat kendi ticaretini yap ‘’’modası. Sosyal medya araştırmalarımıza ve ünlülerin paylaşımlarına da bakacak olursak en yaygın kullanılan uygulamalar Gardrops, Dolap, Zebramo ve Letgo . Diğer uygulamalarda çok büyük bir yaygınlaşma gözlenememekte.

Evden al sat kendi ticaretini yap konulu alışveriş sitelerinde ya da uygulamalarda çok dikkatli olunması da vazgeçilmez koşulardan biri. Mutlaka ve mutlaka güvenilir satıcılardan alışveriş yapmalısınız. Alışveriş puanı 4’ün üzerinde olmalı. Önerimiz 4.5 yıldız üzeri kullanıcılardan tercih etmeniz. Aslında gitti gidiyor ya da hepsi burada gibi düşünün. Ama burada bir avantajınız arada iyi iletişimde olan ve sizi satış sürecinizde destekleyen bir aracının olması.

Sorularınızı sorabiliyor, kargonuzu takip edebiliyor, ödemenizi vergi vb. uygulamalara tabi olmadan alabiliyorsunuz. Çünkü aracı uygulamalar bunları sizin adınıza hallediyorlar. Ama en çok dikkat etmeniz gereken konuda uygulamaların güvenilirliği.

Evden al sat kendi ticaretini yap modasında dikkat edilmesi gereken unsurla;

  • Mutlaka ve mutlaka ayrı bir banka kartı açtırın ve sık kullandığınız banka bilgilerini bu alanlarda paylaşmayın. ( hem alırken hem de satarken)
  • Alım yapacağınız kullanıcıların profillerini dikkatlice inceleyin.
  • Alım yapacağınız alıcıların alışveriş puanlarını kontrol edin ve 4.5 üzerinde olmasına özen gösterin.
  • Satış yaparken dürüst olun çünkü sattığınız ürün vaat ettiğiniz gibi değilse alıcının geri iade etme hakkı var. ( bu durum size ekstra kargo masrafı olarak geri dönüyor)
  • Evden al sat kendi ticaretini yaparken çektiğiniz fotoğrafların detaylı olmasına özen gösterin.
  • Yalan ibareler kullanmayın.
  • Çok özel kişisel bilgilerinizi bu alanda paylaşmayın.

Bunlar, ‘‘ Evden al sat kendi ticaretini yap ’’ konusunda sizler için önerebileceklerimiz.

Bizim en çok tercih ettiğimiz uygulamalar güvenlik anlamında ‘‘ Dolap ‘‘ fakat inanılmaz yüksek oranda komisyon kesiyor. Bu yüzden tavsiye edemiyoruz.

Gardrops: yeni uygulamasıyla artık komisyon almıyor ve kargo ücreti de almadığını vaat ediyor. Son 1 hafta içerisinde gelen bu uygulamada henüz gönderim yapmadım ama emeğiniziz size kalıyor olması çok güzel. Tek sorun canlı chatten birileriyle iletişime geçemiyorsunuz ama mail atında bir şekilde dönüş yapıyorlar.

Zebramo: komisyon oranı düşük ama uygulama her şeye müdahale ediyor özgürce konuşma yapamıyorsunuz. PTT kargo ile anlaşması olduğu için kargo ücretleri uygun.

Letgo: tamamen sıfır komisyon ama alıcıyla direk yüz yüze buluşmak zorunda kalabiliyorsunuz. Hiç tanımadığınız biri ile yüz yüze gelme konusunda çeşitli sıkıntılar yaşandığını duyuyoruz. ( sahte profiller ve sahtekarlık peşinde olan insanlar gibi…)

Bu yüzden bu tabloda şimdilik en iyisi Gardorops görünüyor. Evden al sat kendi ticaretini yap uygulamalarını sizde deneyebilir boş zamanlarınızda rahatlıkla evde oturarak para kazanabilirsiniz.

Şans sizinle olsun.

Bizim dolap, gardorops, zebramo ve letgo hesaplarımızı da aşağıda paylaşıyoruz.

Evden al sat kendi ticaretini yap

Gardrops: https://www.gardrops.com/senatokgoz

Dolap: https://dolap.com/profil/senatokgoz

Zebramo: https://zebramo.com/users/107428061

Letgo: modalast

evden al sat

 

5
Sending
User Review
4.9 (10 votes)

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>