Güzellik, Kişisel Bakım

keçi sütünün faydaları

Keçi sütünün faydaları

Yaşlanma karşıtı olduğu bilinen keçi sütünün faydaları saymakla bitmez aslında. En başlıcası, cildi nemlendirir ve yumuşatır. Keçi sütü, doğal yağları ve proteinleri bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Keçi sütü tüm cilt tiplerine uygundur.

Cildi derinlemesine besler ve su kaybını en aza indirmeyi amaçlar.

Kişisel Bakım, Sağlık

Gözeneklerde genişleme neden olur

Gözeneklerde genişleme neden olur

Gözeneklerde genişleme neden olur

Bedenimizin en değerli varlığı olan cildimizde zaman zaman bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Cildimizde oluşan problemlerin genel olarak sebebi gün içerisindeki hava kirliliği, yanlış beslenme, zararlı maddelerin tüketimi, uykusuzluk, stres ve yorgunluktur. Gözeneklerde genişleme neden olur sorusunun cevabı ise özellikle hava kirliliğinden dolayı cildimizdeki gözenekler kirle dolar. Bu kirler belli bir

Güzellik, Makyaj

Kalıcı makyaj hakkında bilmedikleriniz

kalıcı makyaj nedir

Kalıcı makyaj hakkında bilmedikleriniz

Kalıcı makyaj, kaş yoğunluğunun artırılması, gözlerin ön plana çıkarılması, dudakların belirginleştirilmesi veya formu bozulmuş kaşın düzeltilmesi için uygulanır.
Kalıcı makyaj için uygulanan diğer alanlar;
Gözlerin belirginleştirilmesi veya kirpiklerin daha yoğun görünmesi, dudak çizigisinin düzeltilmesi veya dudağın daha iri ve dolgun görünmesi için kullanılan uygulamadır.
Kalıcı hasarlar bırakan hastalıklar için çözüm önerisi kalıcı makyaj !
Kalıcı makyaj bir çok hastalığın oluşturduğu hasarlarda kişisel motivasyon ve görüntü düzenlenmesi olarak da kullanılır.
1- kemoterapi veya alopesi nedeni ile kirpik ve kaşların kaybı durumunda,
2- vitiligo rahatsızlığından dolayı oluşan pigment kayıplarının yüzeysel olarak giderilmesinde,
3- saç, bıyık ve sakalda yaşanan dökülmenin kamuflajında,
4- saç ekimi yaptırmış olan kişilerin donör bölgesinde oluşabilen boşlukların kapatılmasında da yine kalıcı makyaj uygulaması kullanılır.
Kalıcı makyaj nasıl uygulanır ?
Kalıcı makyaj uygulaması bölgenin temizlenmesi takiben, lokal anestezi kremlerinin uygulaması ile başlar. Özel cihazlar ve tasarım aparatları aracılığı ile yapılan tasarıma uygun olarak kalıcı makyaj gerçekleştirilir. Uygulama sonrası rötuş yapılmaktadır. Rötuş süresi 1-3 ay arasında değişebilmektedir.

 

Kalıcı makyaj uygulamaları sonrası bakım;
Bakım, kalıcı makyaj yapımından sonra çok önemli bir yer oluşturur. Bakımlarınızı mutlaka düzenli ve kontrollü yapmanız gerekmektedir. 1 hafta-10 gün (cilt durumuna göre) boyunca uygulama yapılan bölge sabah ve akşam nemli pamukla temizlenmeli ve uzun süre suya ya da sıvı ortama maruz kalması önlenmelidir. Önerilen nemlendirici, günde 5-6 kez kulak çubuğu ile uygulanmalıdır. Oluşan pullanma ve kabuklanma koparılmamalıdır. İlk bir hafta buharla ilgili herhangi bir aktivitede bulunulmamalıdır. ( bu süreçte cilt bakımı yapmanızı kesinlikle önermiyoruz) Bölge güneşten 2 hafta boyunca tamamen korunmalıdır.
Kullanılan Ürünler Nasıl Olmalı ?
Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan ürünlerin markası ve kullanım tarihleri çok önemlidir. Bu konu ile ilgili yaptırdığınız yerden mutlaka bilgi almanızı öneririz.
Kullanılan boya, ten rengi ve tüy rengi dikkate alınarak seçilir. Ancak gerçek renginden %30 ile %70 arası daha koyu olabilir. 5 ila 15 gün içerisinde renk açılacaktır. Nontoxic ( non toksik) pigmentlerle işlem yapıldığından kalıcılık süresi (bölgeye göre ) 1-3 yıl arasındadır. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede geçici şişlik, kızarıklık (1-4 gün) ve morarma oluşabilir. Bu durum normaldir. Aynı bir dövme işlemi yapıldığında süreç nasıl ilerliyorsa bu süreçte benzer belirtilerin oluşabileceği bir süreçtir. Çünkü deri altınıza işlem yapılmaktadır. ( dövme kadar uzun bir süreç sizi beklemiyor olacak merak etmeyin)

Kalıcı makyaj uygulamaları için önerdiğimiz adresleri öğrenmek için bizimle sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletişime geçebilir ya da iletişim bölümünden bize mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca alt tarafta yer alan bölümlerden yorum yazarak da bizlere ulaşabilirsiniz.

İyi okumalar dileriz.

Modalast

 

Güzellik, Sağlık

Göz Kapağı Estetiği

göz kapağı estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, üst ve alt göz kapaklarında yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan,