Elma Sirkesi ile Saç Renginizi Açın

Baharın gelmeye başladığını hissettiğimiz anda havaların da güzelleşmesiyle kendimizde bazı değişiklikler yapmak istiyoruz. Genelde de bunu kendimizi kuaföre atarak saçlarımızı boyatmakla başarıyoruz.

Havaların güneşlenmesiyle saçların görünümü ve parıltısı daha çok önemseniyor. Hele ki ılıman bir iklimde isek bu vazgeçilmez oluyor… Eğer yaza kendinizi bronz bir tenle hayal ediyorsanız eminiz ki saç renginizde de hafif açılmalar istiyorsunuz. Saçlarınızı boyatmadan doğal yollarla saç renginizi açmak mümkün. Bu yüzden çalışmalara yaz gelmeden başlamanız gerekiyor. Bunun için hem besleyici ve saç kırıklarını onaran elma sirkesi ile saç renginizi açın.

Elma Sirkesi İle Saç Rengi Açma

Gerekli malzemeler:

  • 1/4 su bardağı elma sirkesi
  • su
  • boş pet şişe

Uygulama:

Büyük bir su bardağının dörtte biri kadar elma sirkesini koyun

Geri kalan kısmına su gelecek şekilde bardağı ağazına kadar doldurun.

Oluşturduğunuz karışımı içi temizlenmiş pet şişenin içine doldurun ve karıştırın. ( çalkalayın)

Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın ortasından başlayarak uçlarına doğru sürün.

15 dakika saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı yoğun bir şampuanla yıkamamaya özen gösterin. Saçınızı hafifçe durulamanız yeterlidir.

Elma sirkesi saçlar için aynı zamanda çok faydalıdır. Onarıcı ve besleyici özelliği vardır. Yaygın olarak kullanılmamasının sebebi kokusunun keskin ve baskın olmasıdır. Bu yüzden en hafif ve hoş kokulu olan elma sirkesini öneriyoruz.

MODA LA ST ÖNERİLERİ

Karışımı uyguladıktan sonra hemen saçlarınızda belirgin bir açılma göremezsiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak sık sık tekrarlamanız gerekiyor. Saçlarınıza kimyasal karıştırmadığınız için rengin açılması zamanla ve düzenli uygulamalar ile olacaktır. Aynı zamanda saçlarınıza bakımda yapmış olacaksınız. Yaz gelmeden haftada 1 bu karışımı yapmanızı öneriyoruz.

                                                                                                                                                           ST

  Uygulama Örneklerisirke ile saç rengi açma elma sirkesi-modalast-renk açma

sirke ile saç açımı

 

Read More...